Meteoroloji açıkladı: İstanbul'a yağmur geliyor

İstanbul'da son birkaç gündür nemin yükselmesi nedeniyle bunaltıcı günler yaşanıyor. İstanbullulara ise müjdeli haberi Meteoroloji verdi.

Meteoroloji açıkladı: İstanbul'a yağmur geliyor

İstanbul'da uzun süre yüzde 90'lara ulaşan nem bugünden itibaren düşüyor...Nem oranının yüzde 77, hava sıcaklığının ise 24 derece olması bekleniyor. Hafta sonu da gündüz hava sıcaklıkları 30 derecenin üstünde olacak. Gece ise 23-24 derecede seyredecek. Meteoroloji'nin verilerine göre 14 Ağustos Pazartesi İstanbul'da yağmur bekleniyor.

CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, "Buradaki sıcaklık dalgalanışının sıkı bir sağanak yapma ihtimali var. Fakat henüz net değil. Geçen seferki kadar çok sert bir sıcaklık azalışı görülmüyor" dedi. Meteoroloji'nin haritasına göre 14 Ağustos Pazartesi İstanbul'da yağmur görülüyor

Bunun adı afet: İstanbul'da dolu ve fırtına 20 dakikada hayatı felç etti

Bunun adı afet: İstanbul'da dolu ve fırtına 20 dakikada hayatı felç etti

İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak ve ceviz büyüklüğünde yağan dolu yüzlerce ev, iş yeri ve aracı hasara uğratırken; yağışa eşlik eden fırtınayla birlikte sebebiyle 88 çatı uçtu, Haydarpaşa Limanı’ndaki 5 vinç ve 100 konteyner devrildi, yangınlar çıktı. Meteoroloji, dün İstanbul'u vuran yağış için bugün de Marmara'daki diğer illerde dikkatli olunmasını önerdi.