1 DAKİKADA OKUNUR
Milli parka girip dehşet saçtılar

Milli parka girip dehşet saçtılar

Milli parka girip dehşet saçtılar
​Milli parka girip dehşet saçtılar

​Milli parka girip dehşet saçtılar

Aydın'da Dilek Yarımadası Milli Parkı’na gizlice silah sokan 5 kişi, ördev ve kuşları avlarken yakalandı. Şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunulurken, toplamda 28 bin 600 TL para cezası kesildi.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bulunan ve koruma altındaki Dilek Yarımadası Milli Parkı’na gizlice silah sokan 5 kişi avladığı 22 ördek ve kuş ile yakalandı.

Bir ihbarı değerlendiren Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Dilek Yarımadası Milli Parkı’na baskın yapıldı. Yapılan baskından avlanmakta olan 5 kişi yakalandı. Şahısların çantalarında ve üzerlerinde aram yapan ekipler 5 adet ördek ile birlikte çeşitli cinslerde 22 adet kanatlı ele geçirildi.

5 kişi, 22 ördek ve kuş avlamış.
5 kişi, 22 ördek ve kuş avlamış.

Yasak bölgede kaçak av yapan 5 kişi haklarında yasal işlem yapılmak üzere jandarmaya teslim edilirken, şahıslara da 28 bin 600 lira ceza kesildi.

Bölgede denetimlerin gece gündüz devam ettiğini belirten Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşları ve avcılık yapan kişileri doğaya saygılı olmaya çağırdılar.

Jandarma tarafından silahları ile birlikte gözaltına alınan şahısların sorgusunun devam ettiği bildirildi.

A ABDÜLKERİM ARSLAN Cuma 10:07, 12/01/2018 İHA

GZT’de gündem editörü olarak çalışıyor. Daha çok dünyada yaşanan gelişmeleri takip ederek, uluslararası ilişkiler başlığı altındaki dikkat çeken konuları yakından inceliyor. Abdulkerim’e abdulkerim.arslan@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.