Reza Zarrab’ın Ebru Gündeş’e aldığı 7 milyon Euro'luk yat ortaya çıktı

Reza Zarrab’ın evlenirken “60 yıl hiç ayrılmayacağız” diyerek şarkıcı Ebru Gündeş’e hediye ettiği “60 Years” adlı 7 milyon Euro değerindeki Malta bayraklı yatın, 1.5 yıl önce Bodrum’da bir tersaneye çekildiği ortaya çıktı.

Reza Zarrab’ın Ebru Gündeş’e aldığı 7 milyon Euro'luk yat ortaya çıktı

“60 years” adlı yat, Zarrab ABD’de tutuklandıktan sonra deniz yüzü göremedi.

Reza Zarrab’ın şarkıcı Ebru Gündeş'le evlenirken “60 yıl hiç ayrılmayacağız” diyerek hediye ettiği, “60 Years” adlı 7 milyon Euro’luk yatın, 1.5 yıl önce Bodrum’da bir tersaneye çekildiği ortaya çıktı.

“60 years” adlı yat, Zarrab ABD’de tutuklandıktan sonra deniz yüzü göremedi.

“60 years” adlı yat, Zarrab ABD’de tutuklandıktan sonra deniz yüzü göremedi.

7 milyon Euro değerindeki lüks yatın, Zarrab'ın el konulan mal varlığının arasında olup olmadığı bilinmiyor. ABD’nin New York kentinde süren davada tanık olarak ifade veren Reza Zarrab’ın yelkenli lüks yatı, yaklaşık 1.5 yıldır Bodrum’da tersanede bekliyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türkiye’deki tüm mal varlığına el konulmasından sonra gözler Zarrab’ın şirketleri, evleri ve sahip olduğu mallarına çevrildi. Zarrab’a ait olduğu belirtilen Malta bayraklı 7 milyon Euro değerindeki “60 years” adlı yat, Zarrab ABD’de tutuklandıktan sonra deniz yüzü göremedi.

Gazete Habertürk'ün haberine göre 2012’de suya indirilen yat, 2016’nın mayıs ayından beri bakım için çekildiği Bodrum İçmeler’deki Ağanlar Tersanesi’nde bulunuyor.

60 Years

60 Years

İŞLEM YAPILMADI

Zarrab’ın tutuklanmasından sonra Türkiye’de bulunan malları konusunda tasarrufa gidilmesiyle 45 metrelik yat da suya indirilmedi, personelinin işine son verildi. Bodrum Liman Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre “60 Years” adlı yatla ilgili herhangi bir işlem yapılmadı. Malta bayraklı olan yatın Zarrab’ın el konulan mal varlıkları arasında olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yok. Yatın eşi Ebru Gündeş ya da başka bir kişinin üzerinde olması halinde el koymanın yapılamayacağı belirtildi.

‘60 yıl’ sözü

  1. Yatın en önemli özelliği ismi... Zarrab’ın “60 Years” adını verdiği yatı ismi, işadamının evlenirken Ebru Gündeş’e verdiği “60 yıl hiç ayrılmayacağız” sözünden geliyor. Zarrab bu sözden hareketle göğsüne “60 yıl” yazılı dövme yaptırırken, aynı ifade çiftin Kanlıca’daki yalılarının kapısında da yazılı.

60 Years

60 Years

Zarrab’ın Ebru Gündeş’le evlendikleri 2010 yılında yapımına başlanan lüks motor yat, 2 ay boyunca kapsamlı testlere tabi tutulduktan sonra Royal Craft Yachting tarafından Haziran 2012’de suya indirilerek Zarrab’a teslim edildi. O yıl, Monaco’daki Yat Show’da da sergilenen ‘60 Years’ın iç yerleşimi ve donanımı İstanbul Tuzla’da tamamlandı. Yatın dizaynına bakıldığında güvertesinde tavandan açılan televizyon ve dönerek bara dönüşen dolap, yine havuzlukta gösterişli elips masa görülüyor.

  1. KİMLİK KARTI
  2. - Boyu: 45 metre 72 santimetre
  3. - Genişlik: 8 metre 30 santimetre
  4. - Kamara sayısı: 4
  5. - Motor gücü: 2*650
  6. - Seyir hızı: 11 knot n Maksimum hız: 13.2 knot
  7. - Yelken alanı: 1030 metre
  8. - Özellikleri: İçinde jet ski ve 3 tekerlekli motosiklet park alanı var. İskelede bir jakuzisi de bulunuyor. Mürettebat için de 3 kamaraya sahip.