Haber Sular çekilince yeni adacıklar oluştu

Sular çekilince yeni adacıklar oluştu

Beyşehir Gölü'nde, kurak geçen yaz ve sonbaharın etkisiyle sular çekilince yeni adacıklar ortaya çıktı. Fotoğraf tutkunlarının ilgisini çeken adacıklar kuşlara yaşam alanı oldu.

MEHMED ALİ DEMİRBAŞ AA 1 DAKİKADA OKUNUR
Sular çekilince yeni adacıklar oluştu Sular çekilince yeni adacıklar oluştu
Beyşehir gölü
Anadolu

Beyşehir Gölü'nde, kurak geçen yaz ve sonbaharın etkisiyle sular çekilince yeni adacıklar ortaya çıktı. Fotoğraf tutkunlarının ilgisini çeken adacıklar kuşlara yaşam alanı oldu.

Konya'da bulunan Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nde, kurak geçen yaz ve sonbaharın etkisiyle sular çekilince oluşan adacıklar dikkat çekiyor

Beyşehir Gölü'nde, irili ufaklı 33 ada bulunuyordu. Suların çekilmesi ile yeni adacıkalr meydana geldi.

Bu adalardan biri de "Manalga" adı verilen ada, balıkçılar için fırtınalı havalarda sığınacak bir liman görevini yerine getiriyor.

Gölün farklı yerlerinde ortaya çıkan, üzerinde sazlıklar ve çürümüş ağaçlar bulunan adacıklar fotoğraf meraklılarının da dikkatini çekiyor.

Beyşehirli balıkçı İbrahim Erdoğan, suların çekilmesiyle Manalga adasının su yüzeyinde göründüğünü bildirdi.

"Kuşlara yeni yuva oldular"

Bu adanın göldeki suların çekilmesine bağlı olarak kuşlara yaşam alanı oluşturduğunu anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

  • "Kuşların dışkılarıyla bembeyaz bir görüntüye bürünen kurumuş ağaçlar, görenlerin ilgisini çekiyor. Burası, şu anda karabataklara yaşam alanı olmuş durumda. Kuşlar burada yavrularını büyütüyor. Bu ada, ilginç görseliyle fotoğraf tutkunlarının da ilgisini çekiyor."
M MEHMED ALİ DEMİRBAŞ GZT Editörü
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz