HaberTrump göreve geldiğinden beri Afrika'ya iki katı mülteci geri gönderildi

Trump göreve geldiğinden beri Afrika'ya iki katı mülteci geri gönderildi

Amerikan Başkanı Donald Trump, bir yılı aşkın süredir görev başında. Mülteciler konusundaki yaklaşımına dair sayısal veriler ise ilk defa yayınlanmaya başladı.

SENANUR KÖSE DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Trump göreve geldiğinden beri Afrika'ya iki katı mülteci geri gönderildi Trump göreve geldiğinden beri Afrika'ya iki katı mülteci geri gönderildi
mülteciler

Amerikan Başkanı Donald Trump, bir yılı aşkın süredir görev başında. Mülteciler konusundaki yaklaşımına dair sayısal veriler ise ilk defa yayınlanmaya başladı.

Amerika'ya göç eden birisi öncelikle ABD İç Güvenlik Bakanlığı'na bağlı bir federal kolluk kuruluşu olan Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza kuruluşu ( ICE) tarafından önce kontrol ediliyor daha sonra muhafaza altına alınıyor. Ancak Trump başkanlığında yayınlanan verilere bakılınca bu sayı sürekli azalmasına rağmen Afrika ülkeleri için bu durum için geçerli değil. Göç için başvuran Afrikalılar, Trump yönetiminde ülkelerine sürekli geri gönderilmiş.

0. Başkanlığı sırasında Trump, Afrika ülkelerinden gelen mültecileri kabul etmedi. Obama zamanında Somali'ye geri gönderilen mültecilerin sayısı 198 iken, Trump yönetiminde bu sayı 521'e çıktı.
Başkanlığı sırasında Trump, Afrika ülkelerinden gelen mültecileri kabul etmedi. Obama zamanında Somali'ye geri gönderilen mültecilerin sayısı 198 iken, Trump yönetiminde bu sayı 521'e çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza ( ICE ) kuruluşu, FBI'dan sonra adli soruşturma yapan en büyük ikinci teşkilattır. Bu kuruluşun görevi kaçak göçmenleri ortaya çıkarmakken, 2017 yılında sadece Afrika ülkeleri bu durumdan etkilendi.

0. Trump, müslümaların ülkeye girişini göreve gelmesinin hemen ardından yasaklamıştı.
Trump, müslümaların ülkeye girişini göreve gelmesinin hemen ardından yasaklamıştı.

'Muslim Ban' yasağı Amerika'da büyük kitleler tarafından protesto edilmişti. İran, Irak, Somali, Suriye, Libya, Yemen ve Sudan vatandaşlarının ülkesine girişi yasaklanmıştı. 

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
SENANUR KÖSE GZT Editörü

Almanya ve Avusturya'da başladığı eğitimine Türk Alman üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünde devam etmektedir. Kariyerine gzt.com'da asistanlık yaparak devam etmektedir.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz