HaberTSK, Doğu Akdeniz'de gerçekleşen tatbikatın görüntülerini paylaştı

TSK, Doğu Akdeniz'de gerçekleşen tatbikatın görüntülerini paylaştı

Türk Silahlı Kuvvetleri Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Mavi Balina-2018 Davet Tatbikatı’na ilişkin görüntüleri yayınladı.

HABER MERKEZİ İHA 1 DAKİKADA OKUNUR
TSK, Doğu Akdeniz'de gerçekleşen tatbikatın görüntülerini paylaştı
TSK, "Mavi Balina Tatbikatı"na ilişkin görüntüleri paylaştı.
Fotoğraf : İHA

Türk Silahlı Kuvvetleri Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Mavi Balina-2018 Davet Tatbikatı’na ilişkin görüntüleri yayınladı.

TSK’dan yapılan açıklamada, Türkiye’nin ev sahipliğinde Doğu Akdeniz’de 28 Eylül 2018 tarihinde başlayan ve NATO’ya üye ülkeler ile dost ve müttefik ülkelerin katıldığı MAVİ BALİNA-2018 Davet Tatbikatı’nın 7 Ekim 2018 tarihinde sona erdiği belirtilerek, "Tatbikata, Türk Deniz Kuvvetlerine ait deniz ve hava unsurlarının yanı sıra, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2’de yer alan Türkiye, Hollanda ve İspanya Deniz Kuvvetlerine ait üç fırkateyn ve üç helikopter ile ABD, Pakistan ve Romanya’nın deniz ve hava vasıtaları da iştirak etmiştir" denildi.

TSK, 'Mavi Balina Tatbikatı' ile  Doğu Akdeniz'de nefes kesti
VİDEO / 03:06
TSK, 'Mavi Balina Tatbikatı' ile Doğu Akdeniz'de nefes kesti
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen MAVİ BALİNA-2018 Davet Tatbikatı'na ilişkin görüntüleri yayınladı.TSK'dan yapılan açıklamada, Türkiye’nin ev sahipliğinde Doğu Akdeniz’de 28 Eylül 2018 tarihinde başlayan ve NATO’ya üye ülkeler ile dost ve müttefik ülkelerin katıldığı MAVİ BALİNA-2018 Davet Tatbikatı'nın 7 Ekim 2018 tarihinde sona erdiği belirtilerek, 'Tatbikata, Türk Deniz Kuvvetlerine ait deniz ve hava unsurlarının yanı sıra, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2’de yer alan Türkiye, Hollanda ve İspanya Deniz Kuvvetlerine ait üç fırkateyn ve üç helikopter ile ABD, Pakistan ve Romanya’nın deniz ve hava vasıtaları da iştirak etmiştir' denildi.


  • Açıklamada, Tatbikata ayrıca NATO Müttefik Deniz Komutanlığı karargahı ile Azerbaycan, Bahreyn, Cezayir, Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan’dan da personelin katıldığı, Tatbikat kapsamında, denizaltı savunma harbi, denizaltı ve deniz hava harekatına yönelik eğitimlerin icra edildiği ifade edildi.

İşte tatbikattan kareler...

İHA

İHA

İHA

İHA

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz