Hayat6 maddede arabesk müziğin babası Müslüm Gürses

6 maddede arabesk müziğin babası Müslüm Gürses

Hayatı öyle her yüreğin kaldırabileceği acıları taşımıyor. Annesi, kardeşleri ve babası... Arabesk müziğin babası Müslüm Gürses'i daha yakından tanımak ister misiniz?

HÜSNA KÖŞGER GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
6 maddede arabesk müziğin babası Müslüm Gürses
Müslüm Gürses'in hayatı, çocuk yaştan itibaren acılarla dolu

Hayatı öyle her yüreğin kaldırabileceği acıları taşımıyor. Annesi, kardeşleri ve babası... Arabesk müziğin babası Müslüm Gürses'i daha yakından tanımak ister misiniz?

Ben hep ezilmeye mahkum muyum derken, gelişine bir duyguyu taşımıyordu? Urfa'da başlayan hayatı, Adana'nın sıcak topraklarında sürmüş, hayalini yaşamak uğruna ne zulümler çekmişti?

Herkesin hayranı olduğu bir star olarak varlığını sürdürürken, yüreğindeki yangını söndürmesi mümkün dahi olmamıştı.

Müslüm Gürses'i yakından tanımak ister misiniz?

0.
0. Gerçek soyadı Akbaş
Gerçek soyadı Akbaş

Müslüm Gürses, Akbaş soyadıyla Şanlıurfa'da dünyaya geldi. İlk plağını çıkardığı dönemde, sahne adı olarak Gürses soyadını seçti ve kimliğini değiştirmiş oldu. 

0.
0. Hayali, hayatının yıkılışı oldu
Hayali, hayatının yıkılışı oldu

Babasının tüm karşı koymalarına rağmen katıldığı ses yarışmasında 1. oldu. Fakat o gece ve sonrası anne ve kız kardeşinin ölümüne, kardeşinin Konya'ya yatılı olarak gitmesine ve kendisinin çocukluğunu yaşayamadan gerçek hayata atılmasına sebep oldu. 

0.
0. Hayatının kilit noktası babası
Hayatının kilit noktası babası

Gürses'in yıllarca süren acılarının ve geçip gitmez sanrılarının sebebi babası olmuştur. Babası, onu, annesini ve kardeşini dövmüş, hırsızlıktan hapis yatmış ve kundaktaki kız kardeşiyle annesini öldürmüştü. Yetmeyip bir de kendisinden nefret eden oğlu Ahmet'i şikayet etmiş, hem sevdiği kızla evlenmesine mani olmuş hem de ölümüne sebebiyet vermiştir. 

0.
0. 'Bakalım o da ölecek mi?'
'Bakalım o da ölecek mi?'

Gürses'in kendisinden küçük olan kardeşi Ahmet, henüz bebek denilecek yaşta ölmüştü. Babası, bu ölümün ardından doğan oğluna da Ahmet adını verir. Bu ismi verirken tek bir düşüncesi vardır, 'Bakalım o da ölecek mi?'

0.
0. Kardeşi babasını hiçbir zaman sevmedi
Kardeşi babasını hiçbir zaman sevmedi

Babasının gözü önünde anne ve kız kardeşini öldürmesi Müslüm Gürses'e derin bir yara izi açtı. Fakat hiçbir zaman kin güdemedi hatta hapisten çıktıktan sonra kendi eliyle evlendirdi. Fakat Ahmet, babasını hiç sevmedi ve ondan hep nefret etti.

0.
0. Muhterem Nur'a hayranlığı çocukluktan
Muhterem Nur'a hayranlığı çocukluktan

Aralarında 21 yaş olan Gürses ve Nur, bir turne sırasında tanışırlar. Ancak Gürses, daha Adana yıllarından, filmlerini izlediği Muhterem Nur'a hayran olur. Öyle ki, bu zamana kadar hiç özür dilemeyen Gürses, ilk özrünü de Muhterem Nur'a diler.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

Çocuklardan GZT'ye baskın VİDEO / 00:00

Çocuklardan GZT'ye baskın

Ümmü Gülsüm Durmuş Hayat Salı 18:19, 23.04.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz