HayatKarakomik dosya: Karakomik Filmler ve ötesi

Karakomik dosya: Karakomik Filmler ve ötesi

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın yeni projesi Karakomik Filmler için artık kurgu deme zamanı. Filmin oyuncu kadrosu, diğer işlerden oldukça farklı. Peki adım adım proje nasıl şekillendi?

HÜSNA KÖŞGER GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Karakomik dosya: Karakomik Filmler ve ötesi
Karakomik Filmler'in yayınlanan ilk afişi

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın yeni projesi Karakomik Filmler için artık kurgu deme zamanı. Filmin oyuncu kadrosu, diğer işlerden oldukça farklı. Peki adım adım proje nasıl şekillendi?

Cem Yılmaz'ın Arif V 216'dan sonra vizyona sokacağı yeni film projesi Karakomik Filmler'in kurgu çalışmalarına başlandı.

Karakomik filmler serisinin okuma provalarından bir kare
Karakomik filmler serisinin okuma provalarından bir kare

Okuma provalarından ve setten ilk görüntülerin yayınlandığı film, 15 Mart'ta vizyona girecek. Kaçamak ve İki Arada adını taşıyan iki ayrı hikayeden oluşacak olan filmler için belirlenen oyuncu kadrosu şöyle:

0. Cem Davran
Cem Davran
0. Necip Memili
Necip Memili
0. Nilperi Şahinkaya
Nilperi Şahinkaya

0. Zafer Algöz
Zafer Algöz

Algöz, film için şu ifadeleri kullanmıştı: 13 Ağustos’ta çekimlere başlıyoruz İstanbul’da. Yine komedi tarzında bu kez farklı bir şey yapacak. Kara Komik Hikayeler diye bir film. 60 dakikada bir film seyredeceksiniz ikinci arada başka bir 60 dakikalık başka bir film izleyeceksiniz. İki bağımsız filmi bir seansta yapacak. Türkiye’de ilk; dünyada var mı bilmiyorum.”

0. Özkan Uğur
Özkan Uğur
0. Ozan Güven
Ozan Güven
0. Çekimler için adres Milas oldu
Çekimler için adres Milas oldu

Çekimler, Milas’taki Kuzyaka Mahallesi’nde gerçekleşti. Kuzyaka Mahalle Muhtarı Erdal Kök, bu set çalışmasından dolayı yaşadıkları mutluluğu; 'Cem Yılmaz, mahallemizde yaklaşık bir haftadır film çekimlerini gerçekleştiriyor. Kuzyaka Mahallesi’ni tercih etmesi bizi onurlandırdı' sözleriyle ifade etmişti.

0. Yılmaz'ın gözünden filmi
Yılmaz'ın gözünden filmi

Cem Yılmaz, Posta Gazetesi'ne vermiş olduğu bir röportajda filmi hakkında, '2001’den beri yazdığım şeyler bunlar. O zaman daha G.O.R.A. bile yoktu sinema maceramda. Vizontele, Her Şey Çok Güzel Olacak vardı. O zaman çekseydim bunları, radikal olurdu. Zeki Demirkubuz çekmiş gibi olurdu! 10 tane böyle hikayem var. Feribottaki garson, şehir dışına detoksa giden dört ‘akıllı’, düğün basan Anadolu rockçılar, çevreci türkücü, comeback yapmak isteyen eski popçu gibi. Bunlar hep uzun metraja evrilmeyi bekliyordu' ifadelerini kullanmıştı.

0.

'Benim sinema maceram, izlemek istediğim filmler Hokkabaz ayarı işlerdir hep. Böyle filmler yapmak istiyordum. Art arda çizgi roman tadında filmler çekince, bu dramaları kenara atmıştım. Dolayısıyla hikayeler birikti. Ben de hızlı giriş yapayım istedim. Şimdi tür değiştirdim sanıyorlar ama benim türüm bu aslında.'

0. Cem Yılmaz'ın amacı
Cem Yılmaz'ın amacı

'Bunlar da komik, eğlenceli fimler. Bir G.O.R.A. değil, olmaması için de uğraşıyoruz. O başka tür, bu başka tür. Ve bu tür eğer tutarsa, seyirci de severse devamı da gelecek.'

0. Bu açıklamalar ve sürecin ardından filmden 2 afiş yayınlandı.
Bu açıklamalar ve sürecin ardından filmden 2 afiş yayınlandı.
0. Finalimizi de bu çalışmalarla yapmış olalım :)
Finalimizi de bu çalışmalarla yapmış olalım :)
0.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz