Hayat Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümüne "Kızıl Elma" damgası!

Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümüne "Kızıl Elma" damgası!

Diriliş Ertuğrul'da Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethinin müjdelendiği 'Kızıl Elma' mesajı gündem oldu.

HÜSNA KÖŞGER DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümüne Kızıl Elma damgası! Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümüne Kızıl Elma damgası!
diriliş

Diriliş Ertuğrul'da Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethinin müjdelendiği 'Kızıl Elma' mesajı gündem oldu.

TRT 1'in reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'da dün akşam yayınlanan bir sahne sosyal medyanın gündemine oturdu.

Diriliş Ertuğrul'un 101. bölümünde Ertuğrul Bey, "Kutlu Türk beyleri, bu gazayla yalnızca Karacahisar'ın fetih yolunu açmış olmayacağız. Nikea'nın (şimdiki İznik) ve Constantine'nin de fetih yolunu açmış olacağız" şeklinde konuşur.

Türk beylerine yaptığı konuşmasına devam eden Ertuğrul Bey, "Eğer oraları fetih etmek bize nasip olmasa dahi, inanırım ki; neslimizden bir kahraman gelip inanmış ordusuyla, Constantine'nin surlarına dayanıp şanlı İslam sancağını o surlara dikecektir. Karacahisar, Nikea, Constantine bize dar gelir. Hedefimiz Kızıl Elma'dır. Yani güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar olan tüm cihandır. Gaza bizim, gayret bizim, zafer Allah'ındır" sözleri ile sosyal medyada çılgınlığın başlamasına sebep oldu.

#KızılElma etiketi sosyal medyanın gündemine oturdu.

HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz