HayatDostluğu kardeşlikle bir tutmamızı sağlayan arkadaşlık temalı diziler

Dostluğu kardeşlikle bir tutmamızı sağlayan arkadaşlık temalı diziler

Yerli veya yabancı, her izleyişimiz de benim neden böyle bir arkadaş grubum yok diye iç geçirmemize sebep olup, o hikayeden herhangi bir karakter ile özdeşim kurmamızı sağlarlardı...

HÜSNA KÖŞGER GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Dostluğu kardeşlikle bir tutmamızı sağlayan arkadaşlık temalı diziler
Friends

Yerli veya yabancı, her izleyişimiz de benim neden böyle bir arkadaş grubum yok diye iç geçirmemize sebep olup, o hikayeden herhangi bir karakter ile özdeşim kurmamızı sağlarlardı...

Arkadaşlık dünyanın en güzel duygusudur şüphesiz. Biz de sizler için, bu duyguyu en iyi yansıtan dizileri derledik.

Listemizde yer alan 10 diziden 5'i ülkemiz 5'i farklı ülkelerin televizyonlarında yayınlanmış en iyi arkadaşlık temalı diziler.

Evet, bu kadar da iddialıyız...

1. 2 Broke Girls
2 Broke Girls
Günümüz izleyicisi tarafından Sihirli Annem dizisindeki Suzan ve Betüş karakterlerine benzetilseler de hem hikaye hem de roller bakımından oldukça farklıdır.
2. The Bing Bang Theory
The Bing Bang Theory
Bugün halen daha yayında olan dizi; birbirleriyle aynı evde yaşayan 4 farklı kültür ve millete sahip arkadaş ile onların komşuları arasında yaşanan olayları komik bir olayla anlatmaktadır. Her birinin sahip olduğu kişisel karakteristik özellikleri yaşanan hikayelere de etki etmektedir. Tüm bu farklılıklara rağmen uyumla yaşayabilmektedirler.
3. How I Met Your Mother
How I Met Your Mother
Daima Friends'in taklidi olarak görülmüş, 9 sezon sürerek başarılı bir iş haline gelmiştir. 6 arkadaşın özelinde, dizinin ana karakteri olan Ted'in eşiyle tanışma serüveninin anlatıldığı dizi 2 ayrı final bölümüyle veda etmiş ve hikayenin bitirilme şekli yönüyle oldukça tepki çekmişti.
4. Coupling
Coupling
Bir bakıma İngiliz yapımı Friends'dir. Toplamda 4 sezon süren dizi yayınlandığı dönemde büyük beğeni toplamıştı.
5. Friends
Friends
Tam 10 sezon yayında kalarak büyük bir başarıya imza atmış, devamında yayınlanan birçok dizinin taklidi olduğu düşünülmüştü. 2'si kardeş 6 arkadaşın hikayesinin anlatıldığı dizide oyuncular birbirleriyle diziye de etki eden sayısız güzel anılar paylaşmıştı.
6. Leyla ile Mecnun
Leyla ile Mecnun
Senaryosu ile yayınlanan tüm dizilerden farklı olduğunu kanıtlayan Leyla ile Mecnun; karakterden öte bir tipleme olan karakterleriyle çok sevildi. Elde ettiği geniş hayran kitlesi ise kıskanılacak cinste büyük.
7. Suskunlar
Suskunlar
Yabancı bir yapımdan uyarlama olan ve yayınlandığı zaman hem dikkat çekici konusu hem de replikleriyle soluksuz izleten dizi, 4 arkadaşın yaşadıkları acılar ve mutluluklarda hatta aşklarında bile aynı ortak kaderi paylaşmasını konu alırdı.
8. Hayat Bilgisi
Hayat Bilgisi
Yayınlandığı döneme hem şarkıları hem de karakterleriyle damgasına vuran dizi günümüzün birçok oyuncusunu da ilk kez ekran önüyle buluşturmuş oldu. Salt bir lise dizisi olması yönüyle de ayrı bir önem taşırdı.
9. Kuzenlerim
Kuzenlerim
Birlikte yaşayan 4 kuzenin ve üniversite arkadaşlıklarının konu edinildiği dizi yayınlandığı dönem çok sevilmişti. Özellikle Arda Kural, geniş bir hayran kitlesi kazandırmıştı.
10. Çılgın Bediş
Çılgın Bediş
Nam-ı diğer Yoncimik'in başrolünde yer aldığı bu dizi lise talebesi olan 6 kişilik kız grubu ve hikayelerini anlatırdı. Bediş'in tatlı hayalleri ve şarkıları diziyi renklendirirdi.
+ Alo! Mükücüğüm - Mükücüğüm?
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

Ezanı beş farklı makamda okuyan müezzin turistleri mest etti VİDEO / 01:42

Ezanı beş farklı makamda okuyan müezzin turistleri mest etti

Ahmet Zarifoğlu Hayat Perşembe 13:58, 25.04.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz