HayatLove Story'nin bestecisi Francis Lai vefat etti

Love Story'nin bestecisi Francis Lai vefat etti

Oscar Ödülü'nü kazandığı Love Story 'Aşk Hikayesi' başta olmak üzere çok sayıda film müziğine imza atan ünlü Fransız besteci Francis Lai, 86 yaşında hayatını kaybetti.

MÜGE VARDAR GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Love Story'nin bestecisi Francis Lai vefat etti
Aralarında Yves Montand, Edith Piaf, Patricia Kaas, Mireille Mathieu, Dalida, Nana Mouskouri'nin de bulunduğu çok sayıda isme beste yapmıştır.

Oscar Ödülü'nü kazandığı Love Story 'Aşk Hikayesi' başta olmak üzere çok sayıda film müziğine imza atan ünlü Fransız besteci Francis Lai, 86 yaşında hayatını kaybetti.

86 yaşında yaşamını yitiren Francis Lai'nin ölümü, uzun yıllardır yaşadığı Fransa'nın güneyindeki Nice kentinin Belediye Başkanı Christian Estrosi tarafından sosyal medya aracılığıyla duyuruldu.

0. 86 yaşında hayatını kaybetti
86 yaşında hayatını kaybetti

Oscar Ödülü'nü kazandığı "Love Story" (Aşk Hikayesi) başta olmak üzere çok sayıda filmin müziklerine imza atan ünlü Fransız besteci Francis Lai, 86 yaşında hayatını kaybetti. 

0.
0. Ölüm haberi sosyal medyadan duyruldu
Ölüm haberi sosyal medyadan duyruldu

La'nin ölümü, Belediye Başkanı Christian Estrosi tarafından sosyal medya aracılığıyla duyuruldu. Estrosi mesajında, 1970 yılında Oscar Ödülü aldığı "Love Story" ile "Bir Kadın ve Bir Erkek" filmlerinin müziklerini yapan Lai'nin ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirterek bestecinin ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

0.
0. Gözde filmlerin ustası
Gözde filmlerin ustası

Francis Lai, aralarında Yves Montand, Edith Piaf, Patricia Kaas, Mireille Mathieu, Dalida, Nana Mouskouri ve Ella Fitzgerald başta olmak üzere; çok sayıda dünyaca ünlü sanatçıya beste yapmıştı.

0. Francis Lai kimdir?
Francis Lai kimdir?

26 Nisan, 1932'de  Fransa'da doğan usta isim, Love Story ve Un homme et une femme adlı unutulmaz filmlerin müziklerini bestelemiştir. Yves Montand, Edith Piaf, Patricia Kaas, Mireille Mathieu, Dalida, Nana Mouskouri ve Ella Fitzgerald gibi çok sayıda dünyaca ünlü sanatçıya beste yapan Lai, ünlü yönetmen Claude Lelouch'un da birçok filminin müziklerini emanet ettiği çok yakın arkadaşıydı.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
MÜGE VARDAR GZT Editörü

GZT Hayat Kategorisi’nde Sorumlu Editör olarak görev yapıyor. Kadın, sağlık, sosyal medya, popüler kültür, moda konularının yanı sıra; çeşitli markalar için reklam içerikleri üretiyor. Müge’ye müge.vardar@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz