Hem evinin hem köyünün "Hükümet kadını" yaptığı işlerle erkeklere taş çıkartıyor!

2 çocuk annesi köy muhtarı, "Kadının gücü"nü bir kez daha kanıtlıyor. Elinden her iş gelen köy muhtarı, köyün erkeklerine taş çıkartıyor.

Hem evinin hem köyünün

Özcan Meriç

Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Altınyazı köyünün kadın muhtarının elinden her iş geliyor.

Ev işlerinin yanı sıra, yaptığı işlerle herkesi şaşırtan 2 çocuk annesi muhtar Özcan Meriç, adeta erkeklere taş çıkartıyor.

0. "Elinin hamuruyla erkek işine karışmak" deyimi rafa kalktı!

Hem evinin hem köyünün

Köyündeki işlerin ilerlemediğini fark eden 52 yaşındaki Özcan Meriç, "Elinin hamuruyla erkek işine karışıyor" sözlerine aldırmayıp 2014 yılında yapılan seçimlerde muhtar adayı oldu. 3 yıl önce göreve geldiği günden bu yana yaptığı işlerle köy halkının beğenisi kazanan Meriç, önümüzdeki seçimde tekrar aday olmayı hedefliyor. 

0. Bir yandan ev işlerini hallediyor

Hem evinin hem köyünün

Traktör kullanarak eşine yardım eden Meriç, köy işlerinin dışında ev işlerinin de üstesinden gelmeyi başarıyor. Muhtarlık görevinde ise bilgisayarın başında oturan Meriç, köy halkının sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor.

0. "Yorulsam da yaptığım işten mutlu oluyorum"

Hem evinin hem köyünün

Ev işleriyle muhtarlık görevini birlikte yürütmenin zor olduğunu söyleyen Meriç, "Göreve başlayalı 3 yıl oldu. Köyümüzde yıllardır giderilmeyen eksiklerimiz vardı. Kanalizasyon, yol, mezarlığımızda, çöp konusunda yetersiz olduğumuz konular var ama kısa zamanda toparlayacağız. İlk seçildiğimde köydeki erkeklere zor geldi. ‘Köyde erkek mi bitti. Muhtarlık yapabilir mi? Gece bir sorun olursa jandarmayla bağlantıya geçebilir mi?’ gibi şüpheler oldu. Hiçbir konuda sıkıntı çekmedim. Eşim bana çok yardımcı oldu. Gecenin saat kaçı olursa olsun ama jandarma ama köy içindeki bir olayla sürekli birebir temasa geçtik. Çocuklarımla ilgilenmek, tarla bahçe işleriyle, hayvanlarla uğraşmak zor; ancak yaşlı bir kayınvalidem var, bu daha büyük bir sorumluluk benim için. Ayrıca köyün işleri var. Yoruluyorum zamanla; ama eve geldiğimde yaptığım işten dolayı mutluluk duyuyorum" dedi.

0.

Hem evinin hem köyünün

0.

Hem evinin hem köyünün