1 DAKİKADA OKUNUR
Köy çocuklarının "Bisikletli" kahramanı Hakan Yücel

Köy çocuklarının "Bisikletli" kahramanı Hakan Yücel

Köy çocuklarının Bisikletli kahramanı Hakan Yücel
Hakan Yücel

Hakan Yücel

Çocukların "Bisikletli Kütüphanesi" Hakan Yücel, bisikletiyle köy okullarına kitap taşıyor.

Bitlis Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Hakan Yücel, bisikletinin arkasına astığı çantasındaki kitapları, okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak için köyde yaşayan çocuklara götürüyor.

Zor şartlara dahi aldırmayan Yücel, "Çocukların yüzündeki sevinç bana enerji veriyor. Pedalları daha güçlü çeviriyorum." açıklamasıyla, çocukları kitaplarla bir arada görmenin motivasyon kaynağı olduğunu söylüyor. Yücel'in Twitter hesabında, öğrencileri kitaplarla buluşturmak adına gerçekleştirdiği farklı çalışmaları da görebilirsiniz.
0. Köyleri dolaşıp kitap dağıtıyor
Köyleri dolaşıp kitap dağıtıyor
Bitlis Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Hakan Yücel, bisikletiyle köyleri dolaşarak çocuklara kitap dağıtıyor.
0. Koşullara aldırmıyor!
Koşullara aldırmıyor!
Sert iklim ve hava koşulları da onu etkilemiyor. Kara ve soğuk havaya rağmen pedal çeviren Yücel, yaptığı işten oldukça mutlu olduğunu söylüyor.
0. Hedefi 5 bin kitap
Hedefi 5 bin kitap
Yücel, toplam 5 bin kitabı köylerde yaşayan çocuklarla buluşturmayı hedefliyor.
0. "Enerjimi çocuklardan alıyorum"
Enerjisini çocuklardan aldığını belirten Yücel, "Çocukların yüzündeki sevinç bana enerji veriyor. Pedalları daha güçlü çeviriyorum" diyor.
0.
0.
0.
MÜGE VARDAR Pazartesi 13:00, 06/03/2017 DİĞER

GZT Hayat Kategorisi’nde Sorumlu Editör olarak görev yapıyor. Kadın, sağlık, sosyal medya, popüler kültür, moda konularının yanı sıra; çeşitli markalar için reklam içerikleri üretiyor. Müge’ye müge.vardar@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.