HayatSenaryoları hayatın ta kendisi tarafından kaleme alınmış filmler

Senaryoları hayatın ta kendisi tarafından kaleme alınmış filmler

Karakterlerin prototipleri, senaryo çizgisi ve olaylar gerçeğe yakın olduğu sürece filmler daha çekici ve daha samimi bir hal alıyor. Son zamanlarda yayınlanan televizyon dizileri ve filmlerdeki olağanüstü olayların aksine; gerçeğe ve gerçek hikayeye ihtiyaç duyulduğu yadsınamaz bir gerçek.

MÜGE VARDAR GZT 12 DAKİKADA OKUNUR
Senaryoları hayatın ta kendisi tarafından kaleme alınmış filmler Senaryoları hayatın ta kendisi tarafından kaleme alınmış filmler
Senaryoları, yaşamın ta kendisine ait hikayelerden alınan filmler.

Karakterlerin prototipleri, senaryo çizgisi ve olaylar gerçeğe yakın olduğu sürece filmler daha çekici ve daha samimi bir hal alıyor. Son zamanlarda yayınlanan televizyon dizileri ve filmlerdeki olağanüstü olayların aksine; gerçeğe ve gerçek hikayeye ihtiyaç duyulduğu yadsınamaz bir gerçek.

İnsanlar artık hayal dünyasında yaşamak yerine, gerçeğe yakın olmayı tercih ediyor.
Sizin için 12 gerçek hayat filmini derledik.

  • Olayları gerçek hayattan alınmış, senaryoları olabildiğince gerçekçi 12 film!


0. The Big Short
The Big Short

2008 krizini Wall Street finansörlerinden çok önce birbirinden bağımsız olarak öngören ve üzerinde para kazanmaya başlamış birkaç vizyonerin hikayesi anlatılıyor.

0. Deepwater Horizon
Deepwater Horizon
2010'da Meksika Körfezi'nde geçen film, sıradan işçilerin yaşamları için verdiği mücadeleyi tasvir ediyor.
0. War dogs
War dogs
War Dogs, 20'li yaşlarının başlarındaki iki arkadaşın hikayesini anlatıyor.

0. The Odyssey
The Odyssey
Odyssey, fantastik su altı dünyasını halka açan kahraman Jacques-Yves Cousteau'nun hikayesini anlatan çağdaş Fransız sinemasının en büyük macera projesidir.
0. Legend
Legend
2015 yapımı aksiyon filmi. 1960'lı yıllarda Londra'nın doğu yakasına hakim olan organize suç şebekesi liderleri Kray ikizlerinin hikayesini anlatıyor.
0. The Danish Girl
The Danish Girl
Danimarkalı Kız, Tom Hooper'ın yönettiği ve senaryosu David Ebershoff'un ressam Lili Elbe ve Gerda Wegener'ın hayatından esinlenerek yazdığı aynı adlı kitabından uyarlanan 2015 yapımı bir film.
0. Hacksaw Ridge
Hacksaw Ridge
Amerika Birleşik Devletleri'nin 2. Dünya Savaşı'na girmesinin ardından Desmond T. Doss (Andrew Garfield) da birçok Amerikalı gibi orduya katılmaya gönüllü olur. Filmde, savaşta insan öldürmeyi ve herhangi bir şekilde silah kullanmayı reddeden kahraman bir asker anlatılıyor.
0. Colonia
Colonia
1973 yılında Pinochet rejiminin halka baskı uyguladığı döneme kamerasını çeviren Gallenberger, bu sıkıntılı ortamda ayakta kalmaya çalışan ve Pinochet'in baskısından köşe bucak kaçan bir çiftin öyküsünü yansıtıyor.
0. Snowden
Snowden
Oliver Stone'un filmi, eski bir CIA çalışanı olan Edward Snowden'in hikayesini anlatıyor.
0. Eddie the Eagle
Eddie the Eagle
Eddie'nin hikayesi, sizin hikayenize ilham verecek türden. Filmi İngiltere tarihindeki en ünlü kayak atlamacı Michael Edwards, Eddie the Eagle'ın ilham verici üstün başarısını anlatıyor. Edwars'ın sıra dışı ihtimaller ve mücadeleler karşısındaki insani ruhu ve direncine hayran kalacaksınız.

0. Genius
Genius
Michael Grandage yönetmenliğinde 2016 yılı yapımı film, harika bir dostluk hikayesine şahitlik ediyor.
0. The Dancer
The Dancer
2016 yapımı filmde, ünlü ve büyük bir aktrist olmayı hedefleyen genç kızın hikayesi anlatılıyor.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
MÜGE VARDAR GZT Editörü

GZT Hayat Kategorisi’nde Sorumlu Editör olarak görev yapıyor. Kadın, sağlık, sosyal medya, popüler kültür, moda konularının yanı sıra; çeşitli markalar için reklam içerikleri üretiyor. Müge’ye müge.vardar@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz