HayatYanık tedavisine balık derisinden alternatif tıp

Yanık tedavisine balık derisinden alternatif tıp

Alternatif tıp hafife alınsa da, çoğu zaman dolaylı da olsa etkisini gösteriyor. Brezilya'da yaşanan bu olayda, ikinci derece yanık olan kadına 20 günlük balık tedavisi uygulayan doktorlar tıp tarihinde bir ilke imza attı.

MÜGE VARDAR GZT 2 DAKİKADA OKUNUR
Yanık tedavisine balık derisinden alternatif tıp Yanık tedavisine balık derisinden alternatif tıp
Yanık tedavisine balık derisi uygulaması.

Alternatif tıp hafife alınsa da, çoğu zaman dolaylı da olsa etkisini gösteriyor. Brezilya'da yaşanan bu olayda, ikinci derece yanık olan kadına 20 günlük balık tedavisi uygulayan doktorlar tıp tarihinde bir ilke imza attı.

Brezilya'da yüzü, kolları ve boynu yanmış bir kadını iyileştirmek için alternatif yöntem kullanan doktorlar, tedavinin başarılı olması üzerine aynı tedaviyi 50 hastaya daha uygulayarak tıp tarihine geçti.

  • Mevsim geçişlerinden etkilenmemek için bağışıklığınızı güçlendirmek istiyorsanız, Alternatif tıp yöntemleri haberimize de göz atmayı ihmal etmeyin.
0. İyileşme sürecini hızlandırıyor
İyileşme sürecini hızlandırıyor

Tilapia'nın seçilmesinin sebebi, balığın Brezilya'da bulunan hastalıklara en dayanıklı tatlı su balığı olması. Derisinin ideal oranda kolajen ve yüksek derecede nem içeren balık, yanık tedavisinde iyileşme sürecini hızlandırıyor ve hastalara gerekli proteinleri sağlıyor.

0. Balık derisi yanıkları serinleterek tedavi etti
Balık derisi yanıkları serinleterek tedavi etti
20 gün boyunca vücudu kaplanan kadının üstündeki balık derileri sık sık yenilendi. Tedaviden sonra doktorlar, balık derisini vazelin kullanarak kadının cildinden ayırdı.
0. Yanık tedavisinde "Tilapia balığı"
Yanık tedavisinde
Brezilyalı doktorlar, yanık tedavisinde "Tilapia balığı"nın derisini kullanarak tarihe geçti. Silva isimli bir hastanın boynunda, kollarında ve yüzünde bulunan ikinci derece yanıklarını gören doktorlar, yaraları tilapia balığının derisiyle sardı; böylece yanıklar çok kısa sürede iyileştirdi.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
MÜGE VARDAR GZT Editörü

GZT Hayat Kategorisi’nde Sorumlu Editör olarak görev yapıyor. Kadın, sağlık, sosyal medya, popüler kültür, moda konularının yanı sıra; çeşitli markalar için reklam içerikleri üretiyor. Müge’ye müge.vardar@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz