HayatTürk televizyon tarihinin 'en'leri belli oldu! İşte seyircinin 'en'leri

Türk televizyon tarihinin 'en'leri belli oldu! İşte seyircinin 'en'leri

Artık hayatımıza büyük bir yön veren diziler için, belirli kurumlar tarafından çeşitli çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Bu çalışmaların sonuncusu Poltio'dan geldi. Poltio araştırma sitesinin yapmış olduğu anket ile Türk televizyonlarının 'en'lerini belirledi.

HÜSNA KÖŞGER GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Türk televizyon tarihinin 'en'leri belli oldu! İşte seyircinin 'en'leri
Ekranın en'leri

Artık hayatımıza büyük bir yön veren diziler için, belirli kurumlar tarafından çeşitli çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Bu çalışmaların sonuncusu Poltio'dan geldi. Poltio araştırma sitesinin yapmış olduğu anket ile Türk televizyonlarının 'en'lerini belirledi.

Televizyonun hayatımızda büyük ölçüde yer kapladığı bir gerçek. Öyle ki; izlediğimiz diziler ve karakterleri bile benimsiyoruz.

Bunun farkında olan Poltio adlı bir araştırma sitesi de, seyirciye en'lerini sordu. En kötü karakter, en iyi anne ve dönmesi en çok istenilen dizi sorularına yanıt veren katılımcılar; oldukça şaşırtan bir sonucun oluşmasına sebep oldular.

İşte Türk halkının seçimleriyle televizyonun en'leri:

0. Ekran tarihinin 'En kötüleri'
Ekran tarihinin 'En kötüleri'

1.262 kişinin katıldığı ankete göre ekran tarihinin en kötü 5 karakteri sırasıyla şöyle:

0. Eyşan - Ezel
Eyşan - Ezel

Cansu Dere'nin canlandırdığı bu rol, listenin birinci sırasında yer aldı. Eyşanlar ölmez desek listenin başında yer almasına hak verirsiniz elbet.

0. Kemal - Kırgın Çiçekler
Kemal - Kırgın Çiçekler

Kemal'im yapmaz sözünü hafızalarımıza işleten performansıyla Cansu Fırıncı, halk tarafından ekranın en kötü ikinci karakteri olarak belirlenmiş durumda.

0. Celal Baba - İçerde
Celal Baba - İçerde

Çetin Tekindor'un üstün oyunculuğuyla seyrettiğimiz Celal Baba, İçerde dizisinin de en sevilen karakterlerinden biriydi. Listenin üçüncü sırasında yer aldı.

0. Kudret - Avlu
Kudret - Avlu

Paramparça dizisiyle yıldızını parlatan Nursel Köse'nin canlandırdığı Kudret karakteri, Celal Baba'nın ardından listede 4. sırada yer aldı.

0. Ferhunde - Yaprak Dökümü
Ferhunde - Yaprak Dökümü

Son 4 sezondur Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki performansıyla dikkat çeken Çakır, kendisine şöhreti getiren Ferhunde rolüyle listede 5. sırada yer aldı.

0. Ekrana 'dönmesi istenen diziler'
Ekrana 'dönmesi istenen diziler'
Katılımın en yüksek olduğu sorulardan biri olan 'ekrana dönmesi istenen diziler' sorusunda 4.613 kişi oy kullandı. Cevap listesinde yer alan yapımlar şöyle:
0. Avrupa Yakası
Avrupa Yakası

Burhan Altıntop, Volkan, Aslı, Şesu, İffet... Say say bitmeyen karakterleriyle Avrupa Yakası, en özlenenler listesinde ilk sırada yer alıyor. Gülse Birsel, yeniden Avrupa Yakası efsanesini yazmaya başlar mı? Başlarsa bu nasıl olur? Oldukça merak edilen iki soru...

0. Leyla ile Mecnun
Leyla ile Mecnun

Burak Aksak'ın yazdığı ve dönmesi dört gözle beklenen ikinci iş; Leyla İle Mecnun oldu. Dizi, Avrupa Yakası ile birlikte absürt komedinin temellerini oluşturuyordu. Kim bilir belki bir gün her iki yapımın da, yeni bölümlerini ekranda görebiliriz.

0. Ezel
Ezel

Acısıyla üzülüp sevinciyle mutlu olduğumuz, Ramiz Dayı'nın öğretilerini dinlediğimiz Ezel; ekrana dönmesi en çok istenen 3. yapım oldu. Ezel'in intikamını aldıktan sonra değişen, Ramiz Dayı'sız hayatı nasıl bir izlenim oluşturur merak konusu doğrusu. 

0. Behzat Ç.
Behzat Ç.

Ankara polisiyesi Behzat Ç., ekrana bir çok ismi taşımış, polisiye hikayelerine farklı bir gözle bakmamızı sağlamıştı. Seyircinin unutmadığı yapımlar arasında yer alan Behzat Ç., listede 4. sırada yer aldı.

0. Aşk-ı Memnu
Aşk-ı Memnu

Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı eserinden uyarlanan Aşk-ı Memnu, her sene yeniden yayınlanıyor ve final bölümüyle gündeme gelmeyi başarıyor. Dizinin yeniden başlamasını isteyenler belli ki, devam eden süreçte Behlül, Adnan ve Firdevs'e ne olacağını heyecanla merak ediyorlar.

0. Ekran tarihinin 'En iyi anneleri'
Ekran tarihinin 'En iyi anneleri'
En kötüler olur da en iyiler olmaz mı? Elbette olur. Fakat bu iyiler annelikleriyle ön planda. Ankette en çok dikkat çeken kısımlardan biri olan 'en iyi anne' sorusuna gelen cevaplar şöyle:
0. Firdevs Yöreoğlu - Aşk-ı Memnu
Firdevs Yöreoğlu - Aşk-ı Memnu

Seyircinin en sevdiği anne, Firdevs Yöreoğlu. Kızının, damadının, üvey torununun ve damadının yeğeninin hayatını mahveden yetmezmiş gibi kendi sonunu da getiren Firdevs Yöreoğlu'nun ilk sırada yer alması oldukça şaşırttı.

0. Pembe - Cennet Mahallesi
Pembe - Cennet Mahallesi

Ferhunde Hanımlar'da canlandırdığı Nermin karakterinin bir üst versiyonu olan Pembe ile ekranda yer alan Melek Baykal, oyunculuğundaki başarısıyla anneler rolünde ikinci sırada yer almayı başardı.

0. Cemile - Öyle Bir Geçer Zaman ki
Cemile - Öyle Bir Geçer Zaman ki

İçerisinde bulunan aşırı dramatik yapıyla bizlere Yeşilçam filmlerini anımsatan Öyle Bir Geçer Zaman ki, Cemile karakteriyle listede yer alıyor. Çocukları için her şeye göğüs geren Cemile'yi ve onu canlandıran Ayça Bingöl'ü unutmak mümkün mü?

0. Hayriye - Yaprak Dökümü
Hayriye - Yaprak Dökümü

Usta oyuncu Güven Hokna'nın Ferhunde Hanımlar ve İkinci Bahar'ın ardından canlandırdığı unutulmaz 3. karakter. Hayriye Hanım ve unutulmaz sözü "Aman Ali Rıza Bey duymasın"ı unutmak mümkün değil.

0. Meltem - Çocuklar Duymasın
Meltem - Çocuklar Duymasın

Pınar Altuğ'un 16 sezondur başarıyla canlandırdığı modern anne karakteri Meltem, Türk seyircisi tarafından beğenilen en iyi 5. anne olarak listede kendisine yer buldu.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz