Dünyanın en tuhaf 5 müzesi🎊

Dünyanın en tuhaf 5 müzesi🎊

Bildiğiniz tüm müzeleri unutun, dünyanın en tuhaf müzeleriyle geldik!

Çirkin Sanatlar Müzesi
Çirkin Sanatlar Müzesi'nin hikâyesi, bir antika satıcısı olan Scott Wilson'un 1993'te çöpte bir tablo bulmasıyla başlıyor. Wilson, çerçevesini satıp tablonun kendisini atmayı panlıyor ancak arkadaşları tabloyu değerlendirmesini önerince, bu ilk tabloyla birlikte müzenin temelleri atılmış oluyor. Çirkin Sanatlar Müzesi, başka hiçbir yerde takdir edilemeyecek kadar kötü "sanat eserlerini" dünya ile buluşturmayı hedefliyor.

İnsan Hastalıkları Müzesi
New South Wales Üniversitesi (UNSW) kapsamında bulunan İnsan Hastalıkları Müzesi'nin sloganı, "Düşmanını Tanı!". Müzenin amacı, hastalıkların insan bedenine neler yapabildiğini gözler önüne sererek insanların yaşam biçimlerini, alışkanlıklarını ve beslenme düzenlerini gözden geçirmelerini sağlamak.

Uluslararası Muz Müzesi
Muza "adanmış" Uluslararası Muz Müzesi'nde muz ile ilgili 25.000'in üzerinde nesne bulunuyor! 1999 yılında, "tek bir meyveye adanmış en kapsamlı müze" rekoru ile Guinness Dünya Rekoru'nu kıran müze, kurucusu Ken Bannister'in muz şeklini gülümsemeye benzetmesi ve bu müzenin insanları gülümseteceğine inanmasıyla ortaya çıkmış.

Dondurma Müzesi
Çocukların ve yetişkinlerin pembe bir dünyaya adım atıp eğlenebildiği Dondurma Müzesi, aslında dondurma tarihi gibi konularda bilgi edinebileceğiniz bir müze değil. Aksine, müze tanımına kesinlikle uymuyor. Daha ziyade sosyal medya etkisiyle ortaya çıkan "selfie müzesi" tanımına birebir uyan bir mekan.