20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

13 yaşındaki çocuk Siri'ye söylediklerinden sonra gözaltına alındı

Apple Siri
Apple Siri

Kişisel asistanlar hayatımızın çocuk büyük bir bölümünde bize eşlik ediyor. Hatta kullanım o kadar yaygınlaştı ki artık birçok kişi telefondaki işlemleri sesli komutlarla bu asistanlara yaptırıyor. Ama kurulan cümlelere dikkat etmekte yarar var. ABD'de 13 yaşındaki bir çocuk, Siri'ye söylediği şeyler ve sonrasında yaşananlar sebebiyle gözaltına alındı. Ayrıntılar haberimizde

Birkaç gün önce ABD'nin en büyük eyaletlerinden biri olan Indiana'dagarip bir olay yaşandı. Apple'ın sesli asistanı Siri'ye okulu bombayla havaya uçuracağını söyleyen bir çocuk arkadaşının durumu ihbar etmesiyle gözaltına alındı.

İlginizi çekebilirYok artık diyeceksiniz: Sahibine küsen Siri özür dilemeden çalışmadı

Siri'nin yapay zekâ desteğiyle son yıllarda katettiği yol ortada. Sürekli gelişen bu asistan ilerleyen yıllarda çok daha üstün yeteneklere kavuşacak gibi görünüyor.
Siri'nin yapay zekâ desteğiyle son yıllarda katettiği yol ortada. Sürekli gelişen bu asistan ilerleyen yıllarda çok daha üstün yeteneklere kavuşacak gibi görünüyor.

Listeyi sosyal medyada paylaştı

Havaya uçuracağını söylediği okulun ismini açık şekilde belirten çocuk, çevredeki okulların isimlerini de listeye dahil etti. Tüm bunlar yetmezmiş gibi çocuk ayrıca bu listeyi sosyalmedyada da paylaştı. Arkadaşının durumu ihbar etmesiyle 13 yaşındaki çocuk gözaltına alındı.

Polis durumun ciddiyetinin farkında. Yani aslında şaka amaçlı bir paylaşım bile olsa ABD'deki okullarda yaşanan garip olaylar polisi tetikte tutuyor. Porter County Çocuk Gözaltı Merkezi'nde tutulan çocuğun akıbetinin ne olacağını göreceğiz...

İLGİLİ HABERLER