16 Aralık 2019: 6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler

6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler.
6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler.

16 Aralık 2019 Pazartesi günü 'Türkiye'de ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı?' 6 başlıkta sizler için özetledik.

6 başlıkta 16 Aralık 2019 Pazartesi günü Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberleri derledik.

Eylül ayı rakamları açıklandı: İşsizlik düşüyor
TÜİK, eylül 2019'a ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı. İşsizlik oranı eylülde yüzde 13,8 oldu. Eylül'de bir önceki aya göre ise 0,2 puan azaldı.
Eylül ayı rakamları açıklandı: İşsizlik düşüyor TÜİK, eylül 2019'a ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı. İşsizlik oranı eylülde yüzde 13,8 oldu. Eylül'de bir önceki aya göre ise 0,2 puan azaldı.
Dünyanın en uzun süre evli kalan çifti Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi
105 yaşındaki Charlotte ve 106 yaşındaki John Henderson, 80 yıldır evli olmaları sebebiyle dünyanın en uzun süre evli kalan çifti özelliğini taşıyorlar. Henderson çifti hayattaki en yaşlı çift olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na da girdi.
Dünyanın en uzun süre evli kalan çifti Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi 105 yaşındaki Charlotte ve 106 yaşındaki John Henderson, 80 yıldır evli olmaları sebebiyle dünyanın en uzun süre evli kalan çifti özelliğini taşıyorlar. Henderson çifti hayattaki en yaşlı çift olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na da girdi.
100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'nin hayata geçirileceği yerler belli oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 Bin Sosyal Konut Projesi'nde il ve ilçeler belli oldu. Başvuru süresi 15 Ocak 2020'de sona erecek projede yer almak isteyenlerin, 2+1 konutlar için 500 lira, 3+1 konutlar için 1000 lira başvuru ücreti ödemesi gerekiyor.
100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'nin hayata geçirileceği yerler belli oldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 Bin Sosyal Konut Projesi'nde il ve ilçeler belli oldu. Başvuru süresi 15 Ocak 2020'de sona erecek projede yer almak isteyenlerin, 2+1 konutlar için 500 lira, 3+1 konutlar için 1000 lira başvuru ücreti ödemesi gerekiyor.
Çocuklar Duymasın dizisi için Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuru yapıldı
Çocuklar Duymasın dizisinin başarılı oyuncusu Tamer Karadağlı Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sahneye çıkacak. İkinin biri adlı tiyatro oyununda görev alacak olan Karadağlı,''Çocuklar Duymasın dizisinin tekrarları ile her bir bölümü 900 ila 3 bin 500 civarı yayınlandı. Guinness'e başvuru yapıldı'' diyerek sahne öncesi diziye dair açıklamalarda bulundu.
Çocuklar Duymasın dizisi için Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuru yapıldı Çocuklar Duymasın dizisinin başarılı oyuncusu Tamer Karadağlı Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sahneye çıkacak. İkinin biri adlı tiyatro oyununda görev alacak olan Karadağlı,''Çocuklar Duymasın dizisinin tekrarları ile her bir bölümü 900 ila 3 bin 500 civarı yayınlandı. Guinness'e başvuru yapıldı'' diyerek sahne öncesi diziye dair açıklamalarda bulundu.
Medipol Başakşehir'in Avrupa Ligi son 32 turundaki rakibi belli oldu
Medipol Başakşehir'in, UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda rakibi Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon oldu. Kura çekimi İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleşti.
Medipol Başakşehir'in Avrupa Ligi son 32 turundaki rakibi belli oldu Medipol Başakşehir'in, UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda rakibi Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon oldu. Kura çekimi İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleşti.
Libya mutabakatı Meclis Dışişleri Komisyonu'nda kabul edildi
Türkiye ile Libya arasındaki Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası Meclis Dışişleri Komisyonu'nda kabul edildi. Komisyonun basına kapalı gerçekleşen toplantısında, kanun teklifi ele alındı.Toplantıda, Türkiye ile Libya Devleti Ulusal Mutabakat Hükümeti Arasında Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, 4 saat süren görüşmelerin ardından kabul edildi.
Libya mutabakatı Meclis Dışişleri Komisyonu'nda kabul edildi Türkiye ile Libya arasındaki Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası Meclis Dışişleri Komisyonu'nda kabul edildi. Komisyonun basına kapalı gerçekleşen toplantısında, kanun teklifi ele alındı.Toplantıda, Türkiye ile Libya Devleti Ulusal Mutabakat Hükümeti Arasında Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, 4 saat süren görüşmelerin ardından kabul edildi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >