17 Aralık 2019: 6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler

6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler.
6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler.

17 Aralık 2019 Salı günü 'Türkiye'de ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı?' 6 başlıkta sizler için özetledik.

6 başlıkta 17 Aralık 2019 Salı günü Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberleri derledik.

Anayasa Mahkemesi'nden 'nafaka' kararı: Gelirden yüksek ödenmeyecek
Anayasa Mahkemesi'nin Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, gelirinden daha yüksek miktarda nafaka ödenmesi hak ihlali sayıldı.
Anayasa Mahkemesi'nden 'nafaka' kararı: Gelirden yüksek ödenmeyecek Anayasa Mahkemesi'nin Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, gelirinden daha yüksek miktarda nafaka ödenmesi hak ihlali sayıldı.
Çocuğu ağlamasın diye kendi maketini yaptırdı
Japonya'da yaşayan Fuki Sato isimli anne bir yaşındaki küçük oğlunun ağlamasına engel olmak için gerçek boyutlu karton maketlerini yaptırdı. Konuyla ilgili açıklama yapan Fuki’nin eşi,''Annesi ortadan kaybolduğu anda oğlumuz ağlamaya başlıyor, bu çok zor. Bu yüzden ben de önlem olarak gerçek boyutlu bir maket olsaydı ne olurdu diye düşündüm'' dedi.
Çocuğu ağlamasın diye kendi maketini yaptırdı Japonya'da yaşayan Fuki Sato isimli anne bir yaşındaki küçük oğlunun ağlamasına engel olmak için gerçek boyutlu karton maketlerini yaptırdı. Konuyla ilgili açıklama yapan Fuki’nin eşi,''Annesi ortadan kaybolduğu anda oğlumuz ağlamaya başlıyor, bu çok zor. Bu yüzden ben de önlem olarak gerçek boyutlu bir maket olsaydı ne olurdu diye düşündüm'' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü. Erdoğan-Putin görüşmesinde, Libya ve Suriye başta olmak üzere bölgesel konular ve ikili ilişkiler ele alındı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü. Erdoğan-Putin görüşmesinde, Libya ve Suriye başta olmak üzere bölgesel konular ve ikili ilişkiler ele alındı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri'nin sahipleri belirlendi
Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 Özel Ödülleri'nin sahipleri belli oldu. 1979 yılından beri verilen bu ödüller kültür mirasına katkı sunanlara minnet ve teşekkür ifadesi olarak takdim ediliyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri'nin sahipleri belirlendi Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 Özel Ödülleri'nin sahipleri belli oldu. 1979 yılından beri verilen bu ödüller kültür mirasına katkı sunanlara minnet ve teşekkür ifadesi olarak takdim ediliyor.
Türkiye 3 kıtada tedavi imkanı bulamayan hastalara yardım etti
Türkiye Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre 2006'dan itibaren Asya, Afrika ve Avrupa'daki 20 ülkede şifa dağıttı. Bugüne kadar 13 yılda 3 kıtada 46 Sağlık Haftası etkinlikleri düzenlendi.
Türkiye 3 kıtada tedavi imkanı bulamayan hastalara yardım etti Türkiye Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre 2006'dan itibaren Asya, Afrika ve Avrupa'daki 20 ülkede şifa dağıttı. Bugüne kadar 13 yılda 3 kıtada 46 Sağlık Haftası etkinlikleri düzenlendi.
Türkiye'nin yıldızının ve gezegeninin ismi belli oldu
Merakla beklenen gün geldi. Türk Astronomi Derneği Başkanı Prof. Dr. İbrahim Küçük, Türkiye'nin yıldızının ve gezegeninin ismini duyurdu.'WASP-52' kodlu yıldızına 'Anadolu', yörüngesindeki 'WASP-52-B' kodlu ötegezegene ise 'Göktürk' isminin verildi.
Türkiye'nin yıldızının ve gezegeninin ismi belli oldu Merakla beklenen gün geldi. Türk Astronomi Derneği Başkanı Prof. Dr. İbrahim Küçük, Türkiye'nin yıldızının ve gezegeninin ismini duyurdu.'WASP-52' kodlu yıldızına 'Anadolu', yörüngesindeki 'WASP-52-B' kodlu ötegezegene ise 'Göktürk' isminin verildi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >