19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Flamenko ile başlıyor

19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali

Sanat yönetmenliğini şef Gürer Aykal'ın yaptığı festival, 1-9 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festival boyunca 285 müzisyen sahne alacak.

19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 1 Eylül 2018 tarihinde başlayacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen organizasyon, 1-9 Eylül tarihlerinde Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirilecek. Dünyadan önemli sanatçıların yer aldığı festivalin sanat yönetmenliğini şef Gürer Aykal yapacak.

Festival, 1 Eylül Cumartesi günü İspanya'nın önemli Flamenko sanatçılarından Laura De Los Angeles'in vereceği konserle başlayacak. Vokal performansını, piyano ve dans gösterisiyle ile zenginleştiren sanatçı, festival kapsamında ilk kez Türkiye'de olacak.

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın Gürer Aykal şefliğinde 4 Eylül Salı günü vereceği konserde ise Genç Yetenekler Piyano Yarışması kazananları ilk kez solist olarak yer alacak. Genç yeteneklerin desteklenmesini amaçlayan yarışma, kazananların, dünyaca ünlü müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşmasıyla başarılarını taçlandırıyor.

18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nden bir kare
18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nden bir kare

Festival kapsamında her yıl gerçekleştirilen Kamuran Gündemir Anısına Genç Yetenekler Resitaline bu yıl Kenan Tatlıcı piyanosuyla 5 Eylül Çarşamba günü sahnede olacak.

Tüm dünyada kendi kuşağının en yetenekli piyanistleri arasında gösterilen Ivan Melon Lewis, festivalin 6'ncı günü sahne alacak. 8 Eylül Cumartesi günü, dünyaca ünlü besteci, piyanist Fahir Atakoğlu ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Film Müzikleri Konseri ile festival kapsamında izleyici ile buluşacak.

Festivalin kapanışı ise 9 Eylül Pazar günü, Dhafer Youssef konseri ile olacak. Sufi geleneğini, caz unsurlarını ve Arap lirizmini harmanladığı müziğini kendine özgün bir üslupla yorumlayan sanatçı, Diwan of Beauty and Odd albümünü müzikseverlerin beğenisine sunacak. Festival boyunca Gülçin Anıl "Ritmik Renkler" resim sergisi de yer alacak.

19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde, gerçekleşecek tüm etkinlikler boyunca 285 müzisyen Antalyalı müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >