219 bin personel alınacak

Arşiv
Arşiv

İstihdam seferberliğiyle kamu kurumları ve özel sektörde personel alımına hız verildi. İŞKUR verilerine göre kamu ve özel sektörde toplam 219 bin personel için ilanlar açıldı.

İstihdam seferberliği kapsamında, özel sektör ve kamu kurumlarının eleman alımlarına hız verildi.

İŞKUR verilerine göre:

İŞKUR'da açık işlerin sayısı 139 bin 613 olarak belirlenirken. Kamu kurumların da bu rakam 79 bin 321 personel olarak açıklandı.

Toplum yararına işler için 40 bin işçi aranıyor.

Milli Savunma Bakanlığı24 bin erbaş alımı yapacak.

Kamu personel alımı

İstihdam seferberliği ile özel sektör eleman alımında gaza basarken, kamu kurumları da personel istihdamına hız verdi. İş arayanlar ile işverenleri buluşturanİŞKUR'da açık işlerin sayısı 139 bin 613'ü bulurken, kamuda da 79 bin 321 personel alımı için başvurular alınıyor. Yani kamuya ve özel sektöre halen 218 bin 934 personel aranıyor.

Milli Savunma Bakanlığı ilk sırada

Kamuda kurum olarak alımlarda ilk sırada Milli Savunma Bakanlığı yer alıyor. Bakanlık, 11 bin uzman erbaş ve 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapacak. Bunun için başvurular 1 Aralık'a kadar alınacak.

Adalet Bakanlığı ikinci sırada

Personel alımlarında ikinci sırada ise Adalet Bakanlığıvar. Bakanlık; 3 bin 222'si gardiyan, 2 bin 500'ü sözleşmeli personel, bin 500'ü hakim ve savcı adayı olmak üzere 7 bin 553 personel arıyor. Başvurular; sözleşmeli personel için 24 Ekim'e, gardiyan alımları için 25 Ekim'e, hakim ve savcı adayları için 8 Kasım'a kadar alınacak.

Kaynak: Takvim

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >