25 Nisan 2019: 6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler

Dün ne oldu?
Dün ne oldu?

'25 Nisan 2019 Çarşamba günü' Türkiye'de ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı?' 6 başlıkta sizler için özetledik.

6 başlıkta 25 Nisan 2019 Çarşamba günü Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberleri derledik.

Sri Lanka'daki terör saldırılarında 253 kişi hayatını kaybetti

                  Sri Lanka'da Paskalya ayini sırasında kilise ve oteller dahil 8 noktayı hedef alan bombalı terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı, daha önce açıklanan 359'dan 253'e güncellendi.
Sri Lanka'daki terör saldırılarında 253 kişi hayatını kaybetti Sri Lanka'da Paskalya ayini sırasında kilise ve oteller dahil 8 noktayı hedef alan bombalı terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı, daha önce açıklanan 359'dan 253'e güncellendi.
ABD Başkanlığına aday olması beklenen Joe Biden'a anket morali

                  ABD'de 2020 başkanlık seçimlerine Demokrat Parti’den aday adaylığını bugün açıklaması beklenen Joe Biden'ın Reuters/Ipsos'un yayınladığı son ankete göre diğer adayların önünde olduğu görünüyor.
ABD Başkanlığına aday olması beklenen Joe Biden'a anket morali ABD'de 2020 başkanlık seçimlerine Demokrat Parti’den aday adaylığını bugün açıklaması beklenen Joe Biden'ın Reuters/Ipsos'un yayınladığı son ankete göre diğer adayların önünde olduğu görünüyor.
Deutsche Bank ve Commerzbank birleşmesi olumsuz ilerliyor

                  Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank ile yüzde 15'i devlete ait olan bir diğer devi Commerzbank, düşen karlılığı artırmak ve maliyetleri azaltmak için birleşme görüşmelerine başlamış, bu hamlenin ardından hisselerinde gözle görülür bir yükseliş kaydedilmişti. Birleşme görüşmelerinin tıkandığı ve Deutsche Bank'ın yüzde 6 hissesini elinde bulunduran Katar'ın bu birleşmeye onay vermediği öğrenildi.
Deutsche Bank ve Commerzbank birleşmesi olumsuz ilerliyor Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank ile yüzde 15'i devlete ait olan bir diğer devi Commerzbank, düşen karlılığı artırmak ve maliyetleri azaltmak için birleşme görüşmelerine başlamış, bu hamlenin ardından hisselerinde gözle görülür bir yükseliş kaydedilmişti. Birleşme görüşmelerinin tıkandığı ve Deutsche Bank'ın yüzde 6 hissesini elinde bulunduran Katar'ın bu birleşmeye onay vermediği öğrenildi.
Yeni 'otel' uçak hazır: 24 günlük dünya turunda İstanbul'a da inecek

                  Kanada merkezli uluslararası otel zinciri Four Seasons, Boeing 757 uçağıyla aralarında İstanbul’un da bulunduğu rotalara düzenlediği ultra lüks uçaklara bir yenisini ekleyecek. İlk olarak 2015 yılında başlayan ve 3 hafta süren turları geliştirme kararı alan şirket, 2021'de yeni uçağının gökyüzünde olacağını duyurdu.
Yeni 'otel' uçak hazır: 24 günlük dünya turunda İstanbul'a da inecek Kanada merkezli uluslararası otel zinciri Four Seasons, Boeing 757 uçağıyla aralarında İstanbul’un da bulunduğu rotalara düzenlediği ultra lüks uçaklara bir yenisini ekleyecek. İlk olarak 2015 yılında başlayan ve 3 hafta süren turları geliştirme kararı alan şirket, 2021'de yeni uçağının gökyüzünde olacağını duyurdu.
Amerikalılar dünyanın en stresli insanları arasında yer aldı

                  Gallup araştırma şirketi tarafından 140'tan fazla ülkede 151 bin kişiyle yapılan ve insanlara günlük pozitif ve negatif deneyimlerinin sorulduğu ankette, Amerikalılar dünyanın en stresli insanları arasında yer aldı. İnsanlara günlük pozitif ve negatif deneyimlerinin sorulduğu ankette, Amerikalılar dünyanın en stresli insanları arasında yer alırken ülkede son 10 yılda stres, öfke ve endişe gibi duygular en üst seviyelere ulaştı.
Amerikalılar dünyanın en stresli insanları arasında yer aldı Gallup araştırma şirketi tarafından 140'tan fazla ülkede 151 bin kişiyle yapılan ve insanlara günlük pozitif ve negatif deneyimlerinin sorulduğu ankette, Amerikalılar dünyanın en stresli insanları arasında yer aldı. İnsanlara günlük pozitif ve negatif deneyimlerinin sorulduğu ankette, Amerikalılar dünyanın en stresli insanları arasında yer alırken ülkede son 10 yılda stres, öfke ve endişe gibi duygular en üst seviyelere ulaştı.
Türkiye'de bir ilk: Dijital çocuk televizyonu Pepee TV yayına girdi

                  Türkiye yayıncılık alanında bir ilk gerçekleşti. İlk dijital çocuk televizyonu Pepee TV yayın hayatına başladı. 4 kanala sahip olan, güvenli ve zaman ayarlı TV, eğlendirirken eğitiyor. Ayrıca reklamsız izlenme özelliğine de sahip. Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Düşyeri Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç, Türkiye'nin ilk yerli çizgi filmi Pepee'nin 2008 yılından bugüne kadar geçirdiği süreçten bahsetti.
Türkiye'de bir ilk: Dijital çocuk televizyonu Pepee TV yayına girdi Türkiye yayıncılık alanında bir ilk gerçekleşti. İlk dijital çocuk televizyonu Pepee TV yayın hayatına başladı. 4 kanala sahip olan, güvenli ve zaman ayarlı TV, eğlendirirken eğitiyor. Ayrıca reklamsız izlenme özelliğine de sahip. Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Düşyeri Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç, Türkiye'nin ilk yerli çizgi filmi Pepee'nin 2008 yılından bugüne kadar geçirdiği süreçten bahsetti.