29 Nisan 2019: 6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler

Türkiye'den ve dünyadan önemli gelişmeler.
Türkiye'den ve dünyadan önemli gelişmeler.

'29 Nisan 2019 Pazartesi günü 'Türkiye'de ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı?' 6 başlıkta sizler için özetledik.

6 başlıkta 29 Nisan 2019 Pazartesi günü Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberleri derledik.

Alanyasporlu Josef Sural için tören düzenlendi

                  Aytemiz Alanyaspor'un İstikbal Mobilya Kayserispor karşılaşması sonrası dönüş yolunda özel minibüsün yaptığı kazada yaşamını yitiren Çek futbolcu Sural için tören düzenlendi.
Alanyasporlu Josef Sural için tören düzenlendi Aytemiz Alanyaspor'un İstikbal Mobilya Kayserispor karşılaşması sonrası dönüş yolunda özel minibüsün yaptığı kazada yaşamını yitiren Çek futbolcu Sural için tören düzenlendi.
4,5G abone sayısı, 3G'lilerin 10,7 katına ulaştı

                  Türkiye'de geçen yılın sonu itibarıyla 3G abone sayısı 6,6 milyona gerilerken, 4,5G'lilerin sayısı 71,3 milyona yükseldi. Böylece 4,5G abone sayısı, 3G'lilerin 10,7 katına ulaştı.
4,5G abone sayısı, 3G'lilerin 10,7 katına ulaştı Türkiye'de geçen yılın sonu itibarıyla 3G abone sayısı 6,6 milyona gerilerken, 4,5G'lilerin sayısı 71,3 milyona yükseldi. Böylece 4,5G abone sayısı, 3G'lilerin 10,7 katına ulaştı.
Endonezya'da 272 kişi oy sayımında hayatını kaybetti

                  Endonezya'da yetkililer, geçtiğimiz hafta düzenlenen dünyanın en geniş katılımlı tek günlük seçim yarışında, aşırı yorgunluktan dolayı ölen sandık görevlisi ve polislerin sayısının 272'ye yükseldiğini açıkladı.
Endonezya'da 272 kişi oy sayımında hayatını kaybetti Endonezya'da yetkililer, geçtiğimiz hafta düzenlenen dünyanın en geniş katılımlı tek günlük seçim yarışında, aşırı yorgunluktan dolayı ölen sandık görevlisi ve polislerin sayısının 272'ye yükseldiğini açıkladı.
Türk Telekom'dan yerli mesajlaşma uygulaması

                  Yerli ve milli anlık mesajlaşma uygulaması LAFF şu anda hem Android hem de iOS uygulama marketlerinden ücretsiz olarak 'Beta' olarak indirilebiliyor.
Türk Telekom'dan yerli mesajlaşma uygulaması Yerli ve milli anlık mesajlaşma uygulaması LAFF şu anda hem Android hem de iOS uygulama marketlerinden ücretsiz olarak 'Beta' olarak indirilebiliyor.
Game of Thrones'un final sezonunun 3. bölümü yayımlandı

                  ABD yapımı Game of Thrones'un final sezonuna ait bölümler 04.00'te (Türkiye saati ile) yayınlanıyor ancak gün boyu Türk seyircilere 'çile' yaşatıyor.Dizinin yayınlanan her yeni bölümü için 'spoiler' yememek için bir koşturmaca başlıyor. Ancak bazı yöntemler geliştirilerek bu durumun önüne geçmek mümkün.
Game of Thrones'un final sezonunun 3. bölümü yayımlandı ABD yapımı Game of Thrones'un final sezonuna ait bölümler 04.00'te (Türkiye saati ile) yayınlanıyor ancak gün boyu Türk seyircilere 'çile' yaşatıyor.Dizinin yayınlanan her yeni bölümü için 'spoiler' yememek için bir koşturmaca başlıyor. Ancak bazı yöntemler geliştirilerek bu durumun önüne geçmek mümkün.
TV100'ün, Türksat 4A frekansları duyuruldu
3N Medya grubu çatısında yayın hayatına başlayacak olan yeni haber kanalı TV100'ün, Türksat 4A frekansları duyuruldu. Kanalın, Okan Bayülgen başta olmak üzere birçok ünlü isimle anlaşmaya vardığı belirtildi.
TV100'ün, Türksat 4A frekansları duyuruldu 3N Medya grubu çatısında yayın hayatına başlayacak olan yeni haber kanalı TV100'ün, Türksat 4A frekansları duyuruldu. Kanalın, Okan Bayülgen başta olmak üzere birçok ünlü isimle anlaşmaya vardığı belirtildi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >