300 metreden gelen top, seyirciyi kör etti

Ryder Cup golf turnuvasında gözünü kaybeden seyirci
Ryder Cup golf turnuvasında gözünü kaybeden seyirci

Golf turnuvasındaki seyirciler arasında bulunan genç kadın, 300 metreden gelen topla gözünü kaybetti.

Fransa'nın başkenti Paris yakınlarında hafta sonunda düzenlenen Ryder Cup golf turnuvasında seyirciler arasında bulunan bir Fransız kadın, Amerikalı şampiyon Brooks Koepka'nın isabetsiz vuruşuyla bir gözünü kaybetti.

Göz çukuru kemiği kırıldı

ABD ve Avrupa'nın yarıştığı, iki yılda bir düzenlenen şampiyonayı izlemek için eşiyle birlikte Mısır'dan gelen Corine Remande adlı 49 yaşındaki kadının, göz çukuru kemiğinin kırıldığı ve gözyuvarının 'patladığı' belirtildi.

Oyuncunun konsantrasyonunu bozmamak için olayı büyütmedi!

                  Remande, AFP'ye yaptığı açıklamada, başlangıçta hiç acı hissetmediğini ve özür dilemek için yanına gelen Koepka'nın konsantrasyonunu bozmamak için olayı büyütmediğini söyledi. Daha sonra gözünden kan geldiğini anlatan Remande, 300 metre uzaktan vurulan topun seyircilere yönelirken uyarı yapılmadığı için turnuvanın organizatörlerine dava açmayı planladığını söyledi.
Oyuncunun konsantrasyonunu bozmamak için olayı büyütmedi! Remande, AFP'ye yaptığı açıklamada, başlangıçta hiç acı hissetmediğini ve özür dilemek için yanına gelen Koepka'nın konsantrasyonunu bozmamak için olayı büyütmediğini söyledi. Daha sonra gözünden kan geldiğini anlatan Remande, 300 metre uzaktan vurulan topun seyircilere yönelirken uyarı yapılmadığı için turnuvanın organizatörlerine dava açmayı planladığını söyledi.