4 günlük sokağa çıkma yasağından üç il muaf tutuldu

Üç il valiliğinden yapılan açıklamaya göre, sokağa çıkma yasağından muaf tutulacaklar
Üç il valiliğinden yapılan açıklamaya göre, sokağa çıkma yasağından muaf tutulacaklar

16-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağında; Aydın, Denizli ve Şanlıurfa valilikleri, üç kentin yasaktan muaf tutulduğunu açıkladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından üç kentimiz muaf tutuldu.

Denizli Valiliği

Denizli Valisi Hasan Karahan, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının kentte uygulanmayacağını açıkladı. Vali Karahan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, saat 00.00 itibarıyla kentteki seyahat kısıtlamasının kaldırıldığını belirtti.

Karahan, "Ayrıca hafta sonu dört günlük sokağa çıkma yasağı ilimizde uygulanmayacaktır" ifadesini kullandı

Şanlıurfa Valiliği

Denizli'den sonra Şanlıurfa Valiliği de 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının kentte uygulanmayacağını bildirdi. Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni tedbirler kapsamında Şanlıurfa'ya giriş-çıkış kısıtlamasının 11 Mayıs Pazartesi günü saat 24.00'ten itibaren kaldırıldığı belirtildi.

Açıklamada, sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Bu çerçevede ilimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı, 16-17-18-19 Mayıs 2020 tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından da muaf tutulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Aydın Valiliği

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger de kentin yasaktan muaf tutulduğunu "Değerli Aydınlılar 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı Aydın'da uygulanmayacaktır. Ancak salgın henüz geçmemiştir. Başta maske takma mecburiyeti ve sosyal mesafe kuralı olmak üzere kurallara riayet etmeniz sağlığımız açısından zaruridir" ifadeleriyle duyurdu.