5. katta akılalmaz olay: Bunalıma girip evindeki eşyaları balkondan attı

Cemile S.B.'yi kendisine zarar vermemesi için etkisiz hale getiren polis, kadının sakinleşmesini sağladı.
Cemile S.B.'yi kendisine zarar vermemesi için etkisiz hale getiren polis, kadının sakinleşmesini sağladı.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen 38 yaşındaki öğretmen Cemile S.B., 5'inci kattaki evinin balkonundan eşyaları aşağıya attı. Polis, psikolojik sorunları olduğu ve daha önce 2 kez aynı şekilde evdeki eşyaları sokağa fırlatan Cemile S.B.'yi ikna etmek için uzun süre çabaladı.

Edinilen bilgiye göre eşinden bir süre önce boşanan ve daha önce Nazilli Halk Eğitim Merkezi'nde görev yapan Cemile S.B., bugün saat 09.30 sıralarında Ordu Caddesi'ndeki evinin balkonuna çıkıp, eline geçirdiği mutfak malzemeleri ve çeşitli eşyaları aşağıya fırlatmaya başladı.

İkna çabaları sonuç vermedi

Komşuları durumu polise bildirdi. Olay yerine tedbir amacıyla 112 Acil Servis ve itfaiye ekipleri de sevk edildi. Polis, psikolojik sorunları olduğu ve daha önce 2 kez aynı şekilde evdeki eşyaları sokağa fırlatan Cemile S.B.'yi ikna etmek için büyük çaba sergiledi; ancak kadın ikna edilemedi. Bunun üzerine polis, 5'inci kattaki eve kapısını çilingir yardımıyla açtırarak girdi.

Cemile S.B.'yi kendisine zarar vermemesi için etkisiz hale getiren polis, kadının sakinleşmesini sağladı. Bu sırada aşağıda hazır bekletilen sağlık ekipleri tarafından ambulansa alınan yalnız yaşadığı öğrenilen öğretmen, Nazilli Devlet Hastanesi'ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Sağlık kontrolünün ardından Cemile S.B., ifadesine başvurulmak üzere Hürriyet Polis Merkezi'ne götürüldü.