50 lirayı beğenmedi, Brezilyalı turisti gasp ederek taksiden attı

Olay anı güvenlik kamerasına yansıdı
Olay anı güvenlik kamerasına yansıdı

İstanbul Beyoğlu'ndan Karaköy’e gitmek isteyen turistlerin verdiği 50 TL’yi beğenmeyen taksici dehşet saçtı. Taksicinin, turistin para ve cüzdanını gasp ederek turisti taksiden attı.

Olay geçen hafta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Brezilyalı İgor Mateus Avila Pires (31) eşi Marcia Godoi Linhares De Souza (34) ile saat 02.00 sıralarında Taksim Meydanı'ndan bir taksiye bindi.

Karaköy'de bulunan otele gitmek istediklerini söyleyen çift, taksi şoförüne otelin ismini ve adresini verdi.

İddiaya göre, taksici turistleri biraz dolaştırdıktan bir arkadaşını da değişim yapacağı şoför olduğunu söyleyerek araca aldı. Taksici, daha sonra turistleri Karaköy'de bir otelin önünde indirmek istedi. Brezilyalı çift kaldıkları otelin burası olmadığını söyleyince aralarında tartışma çıktı. Marcia Godoi Linhares De Souza taksiden indi, kocası İgor Mateus Avila Pires ise Taksim Meydanı'ndan Karaköy'e 50 lira yazan ücreti taksiciye verdi.

Taksiden aşağı atıldı

Taksici bu paranın yetersiz olduğunu söyleyerek turist ile tartıştı. Bu sırada sürücü gaza bastı. Parası ve cüzdanı alınan Brezilyalı turist İgor Mateus Avila Pires, hareket halindeki araçtan aşağıya attı. Turistin ölümden döndüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Taksici tutuklandı

Turistlerin şikayeti sonrası harekete geçen polis ekipleri taksiciyi gözaltına aldı. Polis merkezindeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen taksici tutuklanarak cezaevine gönderildi. Araçtaki diğer kişi ise ifadesinin ardından serbest kaldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >