6 gündür yaşam mücadelesi veriyor: 10 gün boyunca darp ettiler

Halit K., kızı Esma'nın 10 gün boyunca şiddet gördüğünü iddia etti.
Halit K., kızı Esma'nın 10 gün boyunca şiddet gördüğünü iddia etti.

Sakarya'da üvey babası tarafından öldüresiye dövüldüğü iddia edilen 2 yaşındaki Esma Asel K'nın yoğun bakım ünitesindeki yaşam mücadelesi 6 gündür devam ederken, Esma'nın öz babası Halit K'dan şoke eden bir iddia geldi, "10 gün boyunca darp edilmiş çocuğum, hastanelere götürüp getirilmiş. Benim hiç haberim olmadı".

Sakarya'nın Geyve ilçesinde, üvey babası tarafından öldüresiye dövüldüğü iddia edilen 2 yaşındaki Esma Asel K., 6 gündür yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor.

Öz babasından şoke eden iddia

Esma'nın öz babası Halit K., kızının 10 gün boyunca darbedildiğini, hastaneye götürülüp, eve geri getirildiğini iddia etti.

Sakarya'nın Geyve ilçesi Karaçam Mahallesi'nde 2 yaşındaki Esma Asel K. 6 gün önce feci şekilde dövülmüş olarak hastaneye kaldırılmıştı. Minik kız, yoğun bakımda tedavi altına alınırken, Esma'yı dövdüğü öne sürülen üvey baba Emre Salpat (29) ile anne F.S. (28), gözaltına alındı.

Minik Esma'nın öz babasından konuya ilişkin açıklamalar geldi.
Minik Esma'nın öz babasından konuya ilişkin açıklamalar geldi.

Üvey baba tutuklandı

Savcılığın tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiği, ikili adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Geyve Başsavcılığı'nın itirazı üzerine Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, üvey baba hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı. İkinci kez gözaltına alınan üvey baba, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Eli ve kolu kırık, kafatasında çatlak var

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hazırlanan raporda, Esma'nın 6 yerinde darp izi olduğu, el bileği ile kolunda kırık bulunduğu, kafatasının ise çatladığı belirtildi.

Minik Esma, 6 gündür yaşam mücadelesi veriyor.
Minik Esma, 6 gündür yaşam mücadelesi veriyor.

Halen yoğun bakımda ölüm kalım savaşı veren minik Esma'nın babası Halit K., "6-7 yerinde darbe var. Sol ayağı çatlak, eli çatlak kafatası çatlak durumu ciddi. Doktorun dediği bundan önceler de varmış. Bu çocuğa nasıl bir şiddet, ben böyle bir şey görmedim. Çocuğumun şiddete maruz kaldığını doktordan öğrendim. İlk götürdüklerinde ölü olarak gidiyor. Canlandırıyorlar, şu anda durumu kritik. Hayatla yaşam arasında mücadele ediyor. Bunları yapan da susan da göz yuman da cezasını çekecek. Çocuğumu hep almak istiyordum ama vermiyorlardı bana. Bakılmadığını biliyordum. Bunları bildiğim için 'hep bana verin' dedim', vermediler" dedi.

Baba Halit K., çocuğunu almak istediğini fakat vermediklerini söyledi.
Baba Halit K., çocuğunu almak istediğini fakat vermediklerini söyledi.

"10 gün boyunca darp edilmiş"

Çocuğun 10 gün boyunca darp edilip kendisinden habersiz şekilde hastaneye götürüldüğünü iddia eden baba Halit K., "10 gün boyunca darp edilmiş çocuğum, hastanelere götürüp getirilmiş. Benim hiç haberim olmadı. Almaya gittiğimde kızımın ayağında çatlak ile çeşitli yerlerini morarmış gördüm. Üvey baba tutuklandı. Cezalarını çekmesini istiyorum, devletimize milletimize güveniyorum" diye konuştu.

Sakarya Barosu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sakarya İl Müdürlüğü'nün müdahil olduğu soruşturma sürdürülürken, Esma'ya uygulanan şiddetin detayları yapılacak incelemeden sonra ortaya çıkacak.

İlginizi çekebilir'Canım lahmacun çekti' diyerek altınlarla kaçan kadın çete üyesi çıktı
İlginizi çekebilirMülteci çocuğa saldıran İngiliz’e nefret suçu soruşturması