7. GİV Girişimcilik Ödülleri’ne başvurular başladı

GZT'nin medya sponsorluğunda, bu yıl 7'ncisi 2019'un Nisan ayında düzenlenecek olan ödül törenine başvurular 10 Mart itibariyle başladı.
GZT'nin medya sponsorluğunda, bu yıl 7'ncisi 2019'un Nisan ayında düzenlenecek olan ödül törenine başvurular 10 Mart itibariyle başladı.

Girişimci İş Adamları Vakfı'nın (GİV), girişimleri ve fikirleri ödüllendirmek, destek ve cesaret vermek amacıyla her yıl düzenlediği Girişimcilik Ödülleri, Albayrak Medya Grubu'nun ana medya sponsorluğunda bu yıl 7'nci kez düzenleniyor. Başvuru detayları, ödüller ve tüm detaylara birlikte göz atalım.

Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV), Türkiye’de başarılı girişimleri ödüllendirmek ve fikirlerini girişime dönüştürmek isteyen insanlara destek ve cesaret vermek amacıyla her yıl Girişimcilik Ödülleri düzenliyor.

  • Albayrak Medya Grubu'nun medya sponsorluğunda, bu yıl 7'ncisi 2019'un Nisan ayında düzenlenecek olan ödül törenine başvurular 10 Mart itibariyle başladı.

100 bin TL ödül dağıtılacak.
100 bin TL ödül dağıtılacak.

Rol model olmak amaçlanıyor

GİV Girişimcilik Ödülleri; projelerini hayata geçirmiş, özgün ürün veya hizmet ortaya çıkartarak başarıyı elde etmiş, Ar-Ge’ye ve inovasyona dayanarak işletmesine ve ülkesine değer katmış işletmeleri ödüllendirmeyi ve model olarak sunmayı hedefliyor. 7. GİV Girişimcilik Ödülleri, GİV İcra Kurulu tarafından temel kriterleri sağlayan firmaların tespit edildiği ve Değerlendirme Heyeti tarafından seçilen girişimcilere ve işletmelere veriliyor.

7. GİV Girişimcilik Ödülleri 9 Kategoride Verilecek

Yeni Girişimci Ödülü:

Girişimcilik dünyasına yeni katılmış fakat yaptığı çalışmalarla, önemli başarılara imza atmış, firmasını ve kendisini geliştirmiş, fark edilir bir şekilde ihracat, AR-GE ve yatırımlarla farkındalık oluşturmuş firması henüz 0-5 yaş aralığında olan başarılı girişimcilere “Yeni Girişimci Ödülü” verilecek.

Kurumsal Girişimcilik Ödülü:

Projelerini hayata geçirmiş, özgün ürün veya hizmet ortaya çıkartarak başarıyı elde etmiş, AR-GE’ye ve inovasyona dayanarak işletmesine ve ülkesine değer katmış; Ülkesine, bulunduğu topluma, yaşadığı çevreye, değişen dünyanın değişen pazarlarına uyum sağlayan firması 5 yıl ve üzeri yaşta olan başarılı girişimcilere “Kurumsal Girişimci Ödülü” verilecek.

Proje/Fikir Ödülleri:

Değerlendirme Heyeti tarafından tespit edilen kriterlere göre yapılacak ticarileşmemiş yeni proje ve fikirlerle ilgili yapılan başvurular arasından seçilen ilk 3 projeye para ödüllü ve 2 projeye mansiyon verilecek. Yeni ve girişimcilik için önem arz eden inovasyon içerikli açılımlar sunan bu tür proje ve fikirlerin desteklenmesi ülkemiz için önem arz etmekte.

Üniversite Girişimcilik Kulüp Ödülü:

Üniversite içinde kurulmuş olan Girişimcilik Kulüpleri aracılığı ile üniversite içinde veya üniversite dışında girişimcilikle ilgili yapılmış olan başarılı faaliyet, etkinlik ve çalışmalarda bulunmuş girişimcilik kulüplerinin ödüllendirilmesi, desteklenmesi, teşvik edilmesi amacıyla “Üniversite Girişimcilik Kulübü Ödülü” verilecek.

E-Ticaret Girişimi Ödülü: Klasik ticaret modellerinden farklı olarak internet veya mobil teknolojiler kullanarak iş fikrini bir elektronik ticaret projesi olarak hayata geçirmiş, bulunduğu sektöre yeni ticaret hacimleri oluşturabilmiş, kurulduğu günden beri sürekli büyüyebilen girişimlere “E-Ticaret Girişimi Ödülü” verilecek. Başvuru için: tıklayınız

Kamu Yöneticisi Ödülü:

Dünyadaki ve Ülkesindeki gelişmelere duyarlı, ülkesinin gelişimine katkı yapacak şekilde yasa, kural ve kaideler çerçevesinde azami gayret göstererek, girişimciliği destekleyerek bulunduğu bölgenin veya kurumun gelişmesine katkı sağlayan yerel veya merkezi kamu yöneticisine “Kamu Yöneticisi Ödülü“ verilecek.

Başvuru için mail atabilirsiniz: oduller@giv.org.tr

Basın / Yayın / Medya Ödülü:

Basın-Yayın Dünyasında yayınlanan haber, araştırma veya röportaj yolu ile ülkemizde başarılı girişimleri ve deneyimlerini kamuoyu gündemine taşıyan ve bu yolla girişimcilik ruhunu ve kültürünü özendiren ve farkındalığı arttıran kişi, medya kurumu veya basın mensubuna “Basın / Yayın Ödülü” verilecek.

Başvuru için mail atabilirsiniz: oduller@giv.org.tr

Akademisyen Ödülü:

Dünyadaki ve Ülkesindeki gelişmelere duyarlı, ülkemizdeki girişimcilik ekonomisinin ve ekosisteminin gelişimine katkı yapacak şekilde akademik çalışmalar yaparak, girişimciliği destekleyerek bulunduğu bölgenin veya üniversitenin gelişmesine katkı sağlayan akademisyene “Akademisyen Ödülü“ verilecek.

Başvuru için mail atınız: oduller@giv.org.tr

GİV Özel Ödülü:

Projelerini hayata geçirmiş, özgün ürün veya hizmet ortaya çıkartarak başarıyı elde etmiş, işletme olarak Kurumsal bir yapı yakalayabilmiş, bütün bunları başarırken de; kurum içi girişimcilik kültürü oluşturup çalışanlarına iç girişimler oluşturabilme inisiyatifi/yeteneği verebilmiş, iç veya dış yeni girişimler filizlenmesine olanak sağlamış kurumsal firmalar ödüllendirilecek.

Başvuru için mail atınız: oduller@giv.org.tr

7. GİV Girişimcilik Ödülleri'nde girişimcilere verilecek imkan ve ödüller

Para Ödülleri:

7. GİV Girişimcilik Ödülleri yarışmasında bu sene de Proje/Fikir Ödülleri kategorisinde toplam 100.000 TL para ödülü veriliyor.

  • Plaket ve Mansiyon Ödülleri: 7. GİV Girişimcilik Ödülleri yarışmasında bu sene 9 farklı kategoride 1. seçilen tüm girişimcilere plaket ödülleri verilecek olup, ayrıca Proje/Fikir Ödülleri kategorisinde seçilen 2 girişimciye de Mansiyon Ödülü verilecek.

Melek Yatırımcılarla Tanışma İmkânı:

Yeni Girişimci, Proje / Fikir, Yeni Medya, E-Ticaret Girişimi kategorilerinde ödül almaya hak kazanan girişimciler başta olmak üzere, Değerlendirme Heyeti tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu final elemesine kalan tüm girişimcilere ve projelere Melek Yatırımcılarla tanışma imkânı verilecek. Bahariye Melek Yatırım Ağı (BBA)bünyesinde aktif yatırımlarda bulunan yatırımcılarla ve GİV Ekosisteminde bulunan diğer tüm iş adamları ve yatırımcılarla tanışma, sunum yapma fırsatları finale kalan girişimcilere sunulacak.

Ödüllere Siz de Aday Olabilirsiniz!

Eğer siz de bu 9 kategoriden birinde, başarılı işler yaptığınızı, ülkemize ve girişimcilik ekosistemimize katkı ile katma değer sağladığınızı düşünüyorsanız ödüllere aday olabilirsiniz. Üstelik başvurunuzu 10 Nisan 2019 Çarşamba günü 23:59’da kadarwww.girisimcilikodulu.com üzerinden hızlıca yapmanız mümkün.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >