'70 Çizgi' kitabı Türkiye'deki ünlü iş insanlarının yaşamlarını okuyucularla buluşturuyor

70 Çizgi kitabı
70 Çizgi kitabı

Türkiye'de ilk kez iş dünyasına iz bırakan ve nesiller sonra bile konuşulmaya devam edecek isimler, '70 Çizgi' kitabında bir araya geldi. Binbir emekle hayat bulan "70 Çizgi", Türkiye'deki ünlü iş insanlarının yaşamlarını okuyucularla buluşturuyor.

70 Çizgi kitabı için Gaziantep, Denizli, İzmir, Kahramanmaraş, Nevşehir, Kayseri, Malatya, Ankara ve Bursa olmak üzere 20 şehir gezildi, 18 bin kilometre yol yapıldı.

İş insanlarının hikayeleştirilmiş biyografileri yer alıyor

Çekimlerin 90 gün sürdüğü kitapta, Abdullah Kiğılı, Faruk Süren, Şükrü Avşar, Mehmet Büyükekşi, Erkan Güral, Gamze Cizreli gibi kendi alanlarında önemli başarılara imza atmış iş insanlarının hikayeleştirilmiş biyografileri ve ilk defa okuyucuya sunulan siyah beyaz portreleri yer alıyor.

"Amacımız iş dünyasına bir anı bırakmaktı"

Bosslife Media Yönetim Kurulu Başkanı Anıl Taşdemir, kitabın çıkış noktası hakkında ise şu açıklamalarda bulundu:

"İş dünyasına dair bu zamana kadar birçok proje üretildi. Bizim kitabın diğer mimarı fotoğraf sanatçısı Murat Arık ile yola çıkış amacımız, iş dünyasına farklı sektörlerden damga vurmuş isimleri tek bir kitapta toplamak, onları siyah beyaz karelerle ölümsüzleştirmek ve Türkiye iş dünyasına bir anı bırakmaktı. Okuyucular bir yandan isimlerin, bugünlere nasıl geldiklerini öğrenirken bir yandan siyah beyaz portrelerden o isimlerin yüzlerindeki detaylara, sessiz imgelere, yaşanmışlıklara şahit olacaklar"

'Çizgi' yaşanmışlıkları ifade ediyor

"70 Çizgi" projesindeki "çizgi" isminin, yaşanmışlıkları, hayatın izlerini ifade ettiğini belirten Taşdemir, iş dünyasına yıllarca emek vermiş kişilerin başarı hikayelerini dinlemenin kendilerini beslediğini ve bu kitabın herkese ilham olacağını da sözlerine ekliyor. İsteyenler aynı zamanda YouTube'da Bosslife TV kanalı üzerinden kitaptaki isimlerin röportajlarını da izleyebilirler.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >