8. Malatya Film Festivali'nden üç isme Onur Ödülü

​Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8'incisi düzenlenen festivalde, üç farklı isme ödül verildi.
​Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8'incisi düzenlenen festivalde, üç farklı isme ödül verildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8'incisi düzenlenen 'Malatya Uluslararası Film Festivali' dün akşam başladı. Festivalde, sinema sanatçıları Şener Şen ve Perran Kutman ile yönetmen Osman Sınav'a 'Onur Ödülü' verildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8'incisi düzenlenen "Malatya Uluslararası Film Festivali" başladı. Festival Onursal Başkanı ve Malatya Valisi Aydın Baruş, burada yaptığı konuşmada, insan yaşamının sanattan ayrı düşünülemeyeceğini söyledi.

Sanat olmadan hayatın renklerinin anlaşılamayacağını belirten Baruş, şunları söyledi:

"Film izlerken dramlarda hep birlikte ağlarız, komedilerde hep birlikte gülümseriz ve izlediğimiz bir filmden etkilenerek hayata dair düşüncelerimizi birlikte paylaşma ihtiyacı duyarız. Sinema sanatının hem ilimiz hem de ülkemiz için önemli olduğunu ifade etmek istiyorum."

Üç isme ödül verildi

                  Festivalde, sinema sanatçıları Şener Şen ve Perran Kutman ile yönetmen Osman Sınav'a "Onur Ödülü" verildi.
Üç isme ödül verildi Festivalde, sinema sanatçıları Şener Şen ve Perran Kutman ile yönetmen Osman Sınav'a "Onur Ödülü" verildi.
"53 yıllık emek"

                  Ödülünü oyuncu Şeref Sezer'den alan Perran Kutman, şunları söyledi:"Çok teşekkür ediyorum. 53 yıldır bu mesleği yüreğimle, sevgimle, saygımla icra ediyorum. Neticesinde de böyle ödülle taçlandırılıyorum. Genç oyuncuların yürekleriyle sevgileriyle var olmalarını ve bu ödülle taçlanmalarını diliyorum."
"53 yıllık emek" Ödülünü oyuncu Şeref Sezer'den alan Perran Kutman, şunları söyledi:"Çok teşekkür ediyorum. 53 yıldır bu mesleği yüreğimle, sevgimle, saygımla icra ediyorum. Neticesinde de böyle ödülle taçlandırılıyorum. Genç oyuncuların yürekleriyle sevgileriyle var olmalarını ve bu ödülle taçlanmalarını diliyorum."
"Biz, ona layık olmaya çalışan çıraklarız"

                  Şener Şen'e ödülünü veren oyuncu, yapımcı ve komedyen Cem Yılmaz, kendi hayatlarında güzel şeyleri anlatanların değil, onları yapanların usta olduğunu belirtti. Usta oyuncu Şener Şen'in her geçen gün daha güzel işler yaparak kendi çıraklarını zora soktuğunu dile getiren Yılmaz, "Büyük ustayla aynı sahnede olmak çok büyük sorumluluk ve mutluluk. Ona layık olmaya çalışan çırakları olarak nice güzel şeylerde buluşuruz" ifadesini kullandı.
"Biz, ona layık olmaya çalışan çıraklarız" Şener Şen'e ödülünü veren oyuncu, yapımcı ve komedyen Cem Yılmaz, kendi hayatlarında güzel şeyleri anlatanların değil, onları yapanların usta olduğunu belirtti. Usta oyuncu Şener Şen'in her geçen gün daha güzel işler yaparak kendi çıraklarını zora soktuğunu dile getiren Yılmaz, "Büyük ustayla aynı sahnede olmak çok büyük sorumluluk ve mutluluk. Ona layık olmaya çalışan çırakları olarak nice güzel şeylerde buluşuruz" ifadesini kullandı.
"Ödülü almaktan büyük mutluluk duyuyorum"

                  Ödülünü alan Şener Şen ise kendisine yapılan övgülere teşekkür ederek, şunları söyledi:"Ben de bu ödülü bizden sonraki kuşak için en parlak oyuncu olan Cem Yılmaz'ın elinden almaktan gurur duyuyorum. Demin ben çağrılırken oynatılan tanıtım filminde rahmetli Kemal Sunal'ı görmek, İlyas Salman'ı hatırlamak beni ayrıca duygulandırdı. Malatya, siyaset ve sanat alanında, ülkemize derin izler bırakan büyük insanlar yetiştiren yerdir. Ben de bu vesileyle ödülü almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum."
"Ödülü almaktan büyük mutluluk duyuyorum" Ödülünü alan Şener Şen ise kendisine yapılan övgülere teşekkür ederek, şunları söyledi:"Ben de bu ödülü bizden sonraki kuşak için en parlak oyuncu olan Cem Yılmaz'ın elinden almaktan gurur duyuyorum. Demin ben çağrılırken oynatılan tanıtım filminde rahmetli Kemal Sunal'ı görmek, İlyas Salman'ı hatırlamak beni ayrıca duygulandırdı. Malatya, siyaset ve sanat alanında, ülkemize derin izler bırakan büyük insanlar yetiştiren yerdir. Ben de bu vesileyle ödülü almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum."
"Sinema Emek Ödülü"

                  Şener Şen, sahneden inerken tiyatroya geri döneceğini dile getirmeyi de ihmal etmedi.Törende, makyaj sanatçısı Derya Ergün'e "Sinema Emek Ödülü", Malatya Valisi Aydın Baruş tarafından verildi.
"Sinema Emek Ödülü" Şener Şen, sahneden inerken tiyatroya geri döneceğini dile getirmeyi de ihmal etmedi.Törende, makyaj sanatçısı Derya Ergün'e "Sinema Emek Ödülü", Malatya Valisi Aydın Baruş tarafından verildi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >