81 ilde semt ve pazarlara denetim uygulandı

81 ilde 772 semt ve mahalle pazarı kontrol edildi
81 ilde 772 semt ve mahalle pazarı kontrol edildi

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüsle mücadele kapsamında ülke genelinde denetimler devam ediyor. Bakanlık tarafından 81 ilde semt ve mahalle pazarlarına sıkı denetim uygulandı. 772 semt ve mahalle pazarı kontrol edildi.

İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüs tedbirleri kapsamında semt ve mahalle pazarlarında yapılan denetimlerde, 342 pazarcı esnafı ve müşteri hakkında işlem yapıldığı açıklandı.

Kurallara uymayan 342 pazarcı ve esnafa idari işlem

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, dün 81 ilde 3 bin 95 polis ve jandarma personelinin katılımıyla mahalle ve semt pazarlarında denetim yapıldı. Ülke genelinde 772 semt ve mahalle pazarının kontrol edildiği denetimlerde, maske takma zorunluluğu, ürünleri elle seçmeme, tezgah arası 3 metre mesafe ve sosyal mesafe kurallarına uymayan 342 pazarcı esnafı ile müşteriye adli ve idari işlem uygulandı.

Denetimler artacak

Polis ve jandarma ekiplerinin semt ve mahalle pazarlarına yönelik denetimlerinin artarak devam edeceği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, 27 Mart'ta 81 il valiliğine ek genelge gönderilmiş ve genelge ile semt ve mahalle pazarlarında, tezgahlar arası mesafe ve pazar yerlerindeki müşteri sayısı, pazarlarda sosyal mesafe ve sosyal izolasyon kuralları yeniden düzenlenmişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >