ABD’de‘ilk koronavirüs mağazası’ açıldı

ABD'de ilk koronavirüs mağazası açıldı
ABD'de ilk koronavirüs mağazası açıldı

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'da ‘ilk koronavirüs mağazası’ açıldı. Mağazada maskeler, cerrahi eldivenler ve dezenfektanlar başta olmak üzere yeni tip koronavirüsü (Covid-19) önlemek amacıyla çeşitli malzemeler satılıyor.

Dünya genelinde koronavirüsle ilgili önlemler devam ediyor. ABD’de ilk koronavirüs mağazası açıldı. Washington’da açılan mağazada cerrahi eldivenler ve dezenfektanlar başta olmak üzere koronavirüsü karşı çeşitli önlem malzemeleri satılıyor.

Mağazada maskeler ve jeller bulunuyor

Dünya genelinde koronavirüse yakalanan insan sayısı 100 bine yaklaşırken mağazanın sahibi yaşanan krizi fırsata çevirdi. Koronavirüs mağazasında Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından hazırlanmış bilgi broşürleri yer alıyor. Aynı zamanda farklı modellerde maskeler ve farklı boyutlarda el temizleme jelleri de bulunuyor.

Ürünlerin modeline göre fiyat aralığı değişiyor

Maskeler modeline göre 5-20 dolar, maske, eldiven ve dezenfektan malzemelerinden oluşan paketler ise 20 - 30 dolar fiyat aralığında satılıyor.

N95 maskeleri Amazon fiyatının iki katı

Koronavirüs salgınıyla birlikte çok konuşulan N95 maskeleri mağazada Amazon'daki fiyatının iki katına satılıyor. Buna karşın mağaza sahibi Adilisha Patrom, amacının para kazanmak olmadığını, mağazayı içinde bulunduğu topluluk için bir hizmet olarak gördüğünü söylüyor. Patrom, koronavirüse karşı yaşlı ve çocuklar gibi en tehlikeli gruba indirim yapabileceğini belirtiyor.

Mağaza beklediği ilgiyi görmedi

ABD’de dikkat çekebileceği düşünülen mağaza şimdiye kadar beklediği ilgiyi göremedi. Hafta başında açılan mağazada yalnızca 3 ürün satılabildi.

Ne olmuştu?

  • Çin’de başlayan ve dünyaya yayılan koronavirüs salgınıyla ilgili Türkiye ve diğer ülkeler önlem almaya devam ediyor. Virüsle mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığı bünyesinde Yeni Koronavirüs Bilim Kurulu oluşturuldu. İtalya ve İran’da okullar geçici süreyle kapatılırken Suudi Arabistan umre ziyaretlerini bir süre erteledi. Ayrıca koronavirüsle ilgili bazı üst düzey yetkilinin elle temas etmeden farklı şekillerde tokalaştığı görüldü.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >