Alman hava yolu şirketlerinde 3 günlük grev: Toplam 180 uçuş iptal edildi

Alman Hava Yolları firması Germanwings
Alman Hava Yolları firması Germanwings

Alman Havayolları Eurowings ve Germanwings personelleri 3 günlük grev kararı aldı.Ardından iç hatlar ve dış hatlar seferlerinde 180 uçuşun iptal edildiği bildirildi. Grev Çarşamba günü saat 00.00'a kadar devam edecek.

Alman hava yolları Lufthansa'nın yan kuruluşları olan Eurowings ve Germanwings Hava yolları ile kabin personeli sendikası UFO arasındaki toplu iş görüşmesinde anlaşma sağlanamadı. UFO, 3 günlük grev kararı almasının ardından işverenin talepleri karşılamaya yaklaşmaması halinde grevi uzatabileceklerini de belirtti.

Alman Havayolları Eurowings
Alman Havayolları Eurowings

Grev nedeniyle 180 uçuş iptal edildi

Çarşamba günü saat 00.00'a kadar devam edecek olan grevde, iç hatlar ve dış hatlar seferinde 180 uçuşun iptal edildiği açıklandı. Eurowings ve Germanwings hava yolu şirketleri, UFO sendikasını anlaşmaya yaklaşmamakla suçladı. Sendika ise çalışan kabin personelinin çalışma ortamının iyileşmesi ve hak ettikleri ücreti alıncaya kadar mücadeleye devam edeceklerini duyurdu. UFO sendikası, grevin kısmi bir grev olduğu ve işveren tarafının yaklaşımına göre grevin kapsamının genişletilebileceğini belirtti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >