Almanya Ekonomi Müsteşarı Bareiss: Türkiye'de tatil yapmamak için sebep yok

Arşiv
Arşiv

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Thomas Bareiss, Türkiye’ye gitmemek ve orada tatil yapmamak için bir sebep bulunmadığını söyledi.

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Thomas Bareiss, Türkiye’de tatil yapmamak için bir sebebin bulunmadığını açıkladı.

Aynı zamanda Alman hükümetinin turizm sorumlusu Hristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) Bareiss, Frankfurter Allgemeine Zeitung'a yaptığı açıklamada, turizmin köprüler kurduğunu, buna bugün her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

  • Bareiss, kendisinin de kısa süre önce Türkiye’de tatil yaptığını vurgulayarak, "Bana göre Türkiye’ye gitmemek ve orada tatil yapmamak için bir sebep bulunmuyor." ifadelerini kullandı.

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Thomas Bareiss
Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Thomas Bareiss

Türk halkının misafirperver olduğunu ve Almanların da buna değer verdiğini anlatan Bareiss, "İstikrar ve ortaklık Almanya’nın olduğu kadar Türk halkının da çıkarınadır." değerlendirmesinde bulundu.

Yüzde 25 artış söz konusu

Gazetenin haberinde, 2018’in Ocak-Haziran döneminde 1,56 milyon Alman turistin Türkiye’de tatilini yaptığı, bu sayının 2017’nin aynı dönemine göre yüzde 25 oranında bir artış anlamına geldiğine dikkat çekildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >