20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Amazon'un kişisel asistanı Alexa, çocukları korkuttu

Amazon Alexa
Amazon Alexa

Daha önce adı gereksiz yere güldüğü ve insanları korkuttuğu şeklinde adını duyuran Alexa, şimdi de çocukları korkutmasıyla gündeme geldi.

Çok dilli bir asistan olan Alexa, gerçekleştirdiği birçok işlemle birçok ürünün önüne geçmeyi başarıyor. Bu işlemler içinde Spotify gibi birçok uygulamadan müzik açma yeteneğinden döviz kuru hesaplamaya kadar birçok şey var. Bir mobil uygulamaya ağ bağlantılarını ve şifreyi girerek pratik bir şekilde kullanılan Alexa, ortalama 900 TL etiket fiyatıyla satılıyor.

Korkutucu bir hikaye anlattı

İlk çıktığı zamanlarda sebepsiz yere kahkaha atmasıyla etrafındaki kişileri korkutmasıyla bilinen Alexa, şimdi de uyumaya çalışan çocukları korkuttu. Alexa ile konuşan çocuklara korkutucu bir hikayeyi farklı bir ses tonuyla anlatan Alexa, çocukların korkudan çığlık atmasına neden oldu. Çocuklar Alexa'ya durmasını söyledi ama bunu uzun süre yapmadı.

Bu korkutucu hikayeyi çocukların mı ondan istediği yoksa Alexa'nın kendiliğinden mi anlattığı ise bilinmiyor.

İLGİLİ HABERLER