Ankara'da şiddetli dolu yağışı: Sokaklar beyaza büründü

Ankara etkili olan dolu yağışı bir anda her yeri beyaza bürüdü
Ankara etkili olan dolu yağışı bir anda her yeri beyaza bürüdü

Ankara'da bugün etkili olan sağanak yağışla birlikte kentin bazı bölgelerinde dolu yağışı da görüldü. Kısa süreli etkili olan yağış ile birlikte bazı bölgeler beyaza büründü. Bazı sürücüler, araçları doludan zarar görmemesi için köprü altlarında bekledi.

Ankara'da sabah saatlerinden itibaren yer yer etkili olan sağanağın ardından öğleden sonra kısa süreli dolu yağışı etkili oldu. Kentin özellikle yüksek kesimlerinde misket büyüklüğünde dolu yağdı. Yağış ile birlikte cadde ve sokaklar beyaza büründü. Sağanak nedeniyle bazı caddelerde su birikintileri de oluştu. Bazı sürücüler, araçları doludan zarar görmemesi için köprü altlarında bekledi.

Dolu nedeniyle sokaklar beyaza büründü
Dolu nedeniyle sokaklar beyaza büründü

Apartmanın çatısına yıldırım düştü

Çubuk'ta öğle saatlerinde bölgede etkili olan gök gürültülü sağanak sonrası 5 katlı binaya yıldırım düştü. Çatıya isabet eden yıldırım nedeniyle binadan dumanlar yükselirken güneş enerjileri, çatı kiremitleri ve bazı dairelerin camları kırıldı. Ayrıca binanın elektrik ve telefon hattı da zarar gördü. Olayda ölen ve yaralanan olmazken, binada hasar tespit çalışması başlatıldı.

Çubuk'ta apartmanın çatısına yıldırım düştü
Çubuk'ta apartmanın çatısına yıldırım düştü

TBMM bahçesine de yıldırım düştü

Saat 11.30 sıralarında gök gürültüsü ve şimşek çakması ardından TBMM bahçesindeki çınar ağacına yıldırım düştü. TBMM kampüsü içinde iktidar kulisi karşısındaki ağaca isabet eden yıldırım, çevrede paniğe neden oldu. Bu yıl bakıma alınan tarihi ağaç, yıldırım isabet etmesi sonucu ortadan ikiye ayrıldı. Polis ekipleri ve Meclis personeli, ağacın çevresinde önlem aldı. Olayda yaralanan olmadı.

TBMM'nin bahçesine yıldırım düştü
TBMM'nin bahçesine yıldırım düştü

İstanbul'da çamur yağdı

İstanbul'da gece saatlerinde yağmurla birlikte çamur yağdı. Sabah uyanan vatandaşlar araçlarını çamur kaplı görünce oto yıkamacıların yolunu tuttu. Sabah saatlerinde araçlarının başına gelen sürücüler soluğu oto yıkamacılarda aldı.