Jurnal.istApple çalışanlarını taşıyan araca saldırı gerçekleştirildi

Apple çalışanlarını taşıyan araca saldırı gerçekleştirildi

Amerika Birleşik Devletleri'nin San Francisco eyaletinde, Apple çalışanlarını iş yerlerine götüren servis aracının camları, kimliği belirlenemeyen şahısların saldırısı sonucunda kırıldı.

NAZİF MENTEŞ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Apple çalışanlarını taşıyan araca saldırı gerçekleştirildi
Apple kazası.

Amerika Birleşik Devletleri'nin San Francisco eyaletinde, Apple çalışanlarını iş yerlerine götüren servis aracının camları, kimliği belirlenemeyen şahısların saldırısı sonucunda kırıldı.

BEĞEN

Apple çalışanlarını her gün işe getirip götüren servis hizmeti, San Francisco'daki Cupertino'da yıllardır gerçekleştiriliyor. Apple genel merkezine giden bu servis araçlarının bir kısmı kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından saldırıya uğradı ve camları tuz buz edildi. Apple olayların nasıl gerçekleştiği konusunda bir açıklama yaparak hadiseyi doğruladı. Otobüslerin nasıl zarar gördüğünü söylenmese de camlara taş benzeri cisimlerin atıldığı düşünülüyor.

Apple güzergah değiştirdi

Apple, araçlara yönelik saldırının önüne geçmek ve çalışanlarını koruma altına almak amacıyla, 280 numaralı kara yolunda meydana gelen saldırının suçlularını bulana değin otobüs güzergahlarında değişiklik yaptı. Yeni güzergah, işçilerin şirkete gitmesini 45 dakika geciktirecek olsa da, sonuçta can güvenliği çok daha önemli bir faktör olması bu süreyi önemsiz kılıyor.

Saldırının nedeni kira ücretlerinin artması

Saldırının San Francisco'da yaşayan Apple çalışanları tarafından artırılan kiralar olduğu düşünülüyor. San Francisco'da, teknoloji şirketlerine karşı genel bir kötü algı oluşmuş durumda ve servislere saldırmanın çıkış noktası da bölgedeki kiraların artışı olabilir. Bölge sakinleri bu saldırı sonrası haklıyken haksız duruma düşmüş dahi olabilir...YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
N NAZİF MENTEŞ GZT Editörü

GZT.com'da Teknoloji Editörü olarak görev yapıyor. Her hafta 1 canlı yayın, 2 de program yapan editör, araştırma ve detaylı analizler konusunda iddialı. Nazif'e "nazif.mentes@gzt.com" adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
Messiah yayında: ‘Oryantalizm ve medeniyet çatışması merkezde!’ VİDEO / 00:59

Messiah yayında: ‘Oryantalizm ve medeniyet çatışması merkezde!’

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Perşembe 18:49, 16.01.2020
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz