Apple'ı zengin etti: Bugüne kadar 600 telefon değiştirdi

24 yaşındaki Hamza Aygün‘ün hastalık derecesinde cep telefon takıntısı bulunuyor.
24 yaşındaki Hamza Aygün‘ün hastalık derecesinde cep telefon takıntısı bulunuyor.

Trabzon'da 'hastalık derecesinde' cep telefonu takıntısı olduğunu söyleyen Hamza Aygün isimli vatandaş bugüne kadar 600 telefon satın aldı. Telefonunu ufak bir çizilmede dahi değiştiren Aygün'ün telefon takıntısı yüzünden arabasını sattığı biliniyor.

Trabzon’un Araklı ilçesinde yaşayan 24 yaşındaki Hamza Aygün'ün hastalık derecesinde cep telefon takıntısı bulunuyor. Bugüne kadar 600 telefonu ufak bir çizikte değiştirip yenisini alan genç bu uğurda arabasını sattı.

Bugüne kadar iPhone marka 600 telefon alıp değiştirdiğini belirten Aygün bu takıntısı ile ilgili fazla konuşmak istemiyor. Aygün, telefon alıp satıp ticaretini yapmadığını belirterek “Ben de nedenini anlayamıyorum ama böyle bir durum var. 15 günde bir telefonumu değiştiriyorum. Bugüne kadar 600’e yakın telefon aldım, değiştirdim” dedi.

Hamza Aygün Trabzon'un Araklı ilçesinde yaşıyor.
Hamza Aygün Trabzon'un Araklı ilçesinde yaşıyor.

"Kutusu açılmışsa almıyor"

İlçede bulunan telefon mağaza sahibi Metin Taşkın, ise en iyi müşterilerinin Hamza Aygün olduğunu söyledi. Taşkın “Kendisi değerli bir müşterimiz. Bol bol satış yaptığımız bir müşteri. Telefonun kenarında bir sorun olsa, akşamdan evde telefonu yere kaza ile düşürse onu kafaya takıyor ve sabah ilk işi gelip telefonu değiştirmek oluyor. Telefonunu kimseye elletmeyen bir kişi. Kaza ile masa üzerinden alıp düşürmüşse veya biri ellemişse ondan bile rahatsız oluyor. Belli bir zaman sonra kullandığı telefondan sıkılıyor, bir ay gitmiyor, 15 gün içerisinde telefonunu değişiyor. Kendisine biz telefon yetiştiremiyoruz. İstediği telefon bizde olmayınca başka bayiden alıyor. Hiç kutusu açılmamış ambalajında istiyor, kaza ile açarsak onu kesinlikle almıyor" diye konuştu.

Aygün 300'e yakın telefonu tek bir bayiden aldığını söylüyor.
Aygün 300'e yakın telefonu tek bir bayiden aldığını söylüyor.

Aygün’ün borcuna da sadık olduğunu ödemelerinde bugüne kadar bir sorun yaşamadıklarını kaydeden Aygün "Arkadaşımız borcuda sadık olup hatta ödeme yapmak için arabasını sattı. Genelde bizi tercih eder. Bizim mağazamızdan aldığı telefon sayısı 300’ün üzerinde olup, bunların hepsi sıfır telefondur” şeklinde konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >