Atilla Taş'ın cezası belli oldu: En az iki ay cezaevinde kalacak

FETÖ soruşturmasından gözaltına alınan Atilla Taş, en az 2 ay hapis yatacak.
FETÖ soruşturmasından gözaltına alınan Atilla Taş, en az 2 ay hapis yatacak.

FETÖ soruşturmasında 14 ay cezaevinde kalan ve 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan şarkıcı Atilla Taş, İstinaf Mahkemesi'nin cezasını onaması üzerine de yeniden cezaevine gönderildi. Taş, 1 yıl 2 ay daha hapis yatacak fakat avukatlarının 2 ay sonra denetimli serbestlik başvurusu yapması bekleniyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin 19'u tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada, "örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek'' suçundan çarptırıldığı 3 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezası onanan Atilla Taş, cezaevine gönderildi.

Atilla Taş, FETÖ soruşturması kapsamında 31 Ağustos 2016 tarihinde gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 15 Nisan 2017 tarihinde çıkarıldığı mahkeme tarafından tahliye edilen Taş, aynı gün yapılan itiraz üzerine yeniden tutuklanmıştı.

Atilla Taş kimdir?

Atilla Taş , Türk şarkıcı ve köşe yazarı. 1998’de “Ham Çökelek” şarkısıyla Türkiye’de ün kazandı. Eylül 2016’da Gülen cemaatinin medya yapılanmasında yer aldığı iddiasıyla ve “örgüt hiyerarşisine dahil olmaksızın örgüte bilerek, isteyerek yardım etmek” suçlamasıyla İstanbul’da tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne götürüldü. 25 Ekim 2017’de tahliye edildi.

İstanbul’da 1998’de Erol Köse’nin yapım şirketinden ilk albümü Kırmızılım’ı piyasa sürdü ve bu albümdeki “Ham Çökelek” şarkısıyla gündeme gelerek ünlendi. Sonraki yıl Star TV dizisi Zilyoner’de Zülküf rolünü canlandırdı. 2000’de ABD’ye giderek New York Film Akademisi’nde sinema ve televizyon eğitimi aldı.

'Örgüt üyeliği' ve 'darbeye teşebbüs'
Atilla Taş, 23’ü tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada; Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin, “örgüt üyeliği” ve “darbeye teşebbüs” suçlarından açılan dava dosyalarının birleştirilmesinin ardından, 26 Ekim 2017 tarihinde tahliye edildi.
'Örgüt üyeliği' ve 'darbeye teşebbüs' Atilla Taş, 23’ü tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada; Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin, “örgüt üyeliği” ve “darbeye teşebbüs” suçlarından açılan dava dosyalarının birleştirilmesinin ardından, 26 Ekim 2017 tarihinde tahliye edildi.
En az 2 ay hapis yatacak
Atilla Taş, İstinaf Mahkemesi’nin cezasını onaması üzerine de dün yeniden gözaltına alınarak cezaevine gönderildi. Taş’ın 1 yıl 2 ay daha hapis yatacağı öğrenildi. Avukatlarının ise 2 ay sonra Taş için denetimli serbestlik başvurusu yapacağı öğrenildi. Bu başvurunun ardından Taş’ın yeniden tahliye edilebileceği bildirildi.
En az 2 ay hapis yatacak Atilla Taş, İstinaf Mahkemesi’nin cezasını onaması üzerine de dün yeniden gözaltına alınarak cezaevine gönderildi. Taş’ın 1 yıl 2 ay daha hapis yatacağı öğrenildi. Avukatlarının ise 2 ay sonra Taş için denetimli serbestlik başvurusu yapacağı öğrenildi. Bu başvurunun ardından Taş’ın yeniden tahliye edilebileceği bildirildi.
Saha önce de tutuklanmıştı
Şarkıcı Atilla Taş'ın cezasının infazı için gözaltına alındığı açıklandı. Atilla Taş, 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) medya yapılanmasına' ilişkin davada 'örgüte yardım etmek' suçlamasıyla tutuklanmış ve 14 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest kalmıştı.
Saha önce de tutuklanmıştı Şarkıcı Atilla Taş'ın cezasının infazı için gözaltına alındığı açıklandı. Atilla Taş, 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) medya yapılanmasına' ilişkin davada 'örgüte yardım etmek' suçlamasıyla tutuklanmış ve 14 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest kalmıştı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >