Bahanesi işe yaramadı: Sokağa çıkma yasağına uymayınca ceza yedi

"Yasaktan haberim yoktu" diyen yaşlı kadın, ceza yemekten kurtulamadı
"Yasaktan haberim yoktu" diyen yaşlı kadın, ceza yemekten kurtulamadı

Tüm Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlaması sonrası Adana'nın en işlek caddeleri bomboş kaldı. Polis ekiplerinin uygulamasına takılan yaşlı bir kadın, "Yasaktan haberim yoktu" dedi, ancak ceza yemekten kurtulamadı.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında saat 20.00'den sabah 10.00'a kadar uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından 81 il hayalet şehre döndü. Kentlerin en işlek caddelerindeki sessizlik dikkat çekerken, dışarıda sadece genelge kapsamı dışı bırakılan işletmelerin çalışanlarıyla sağlık çalışanlarının olduğu, diğer vatandaşların ise çoğunlukla yasağa uyduğu görüldü.

Ceza yemekten kurtulamadı
Ceza yemekten kurtulamadı

"Yasaktan haberim yoktu"

Adana'da polis ekipleri bütün kavşaklarda araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Seyhan ilçesine bağlı Baraj Caddesi'nde uygulama yapan ekipler, 64 yaşındaki bir kadının kullandığı otomobili durdurdu. Yaşlı kadına, 'Sokağa çıkma kısıtlaması var, neden dışarıdasınız?' diye soran ekipler, 'Yasaktan haberim yoktu' cevabını aldı. Bunun üzerine yaşlı kadına sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle cezai işlem uygulandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >