Bakan açıkladı: Deprem bölgesindeki KYK yurtlarında ücret alınmayacak

Elazığ'daki KYK yurtlarında şubat ayında ücret alınmayacak
Elazığ'daki KYK yurtlarında şubat ayında ücret alınmayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Elazığ'da KYK yurtlarında kalan öğrencilerden şubat ayında yurt ücreti alınmayacağını, karar öncesi yurt ücretlerini ödeyen öğrencilerin de paralarının iade edileceğini açıkladı.

Elazığ'da 24 Ocak'ta yaşanan deprem felaketinin hemen ardından tesislerini depremzedelerin hizmetine açan Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan bu kez üniversite öğrencilerine yönelik bir adım geldi. Bakanlık, Elazığ'da Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) yurtlarında kalan öğrencilerden Şubat ayında yurt ücreti almayacak.

9 bin öğrenci faydalanacak

Deprem bölgesi Elazığ'da Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında barınan öğrenciler, Şubat ayı içerisindeki yurt ücretlerinden muaf tutulacaklar. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun talimatıyla başlatılan uygulamadan yaklaşık 9 bin öğrenci yararlanacak.

Ödenen ücretler iade edilecek

  • Bakan Kasapoğlu'nun talimatıyla alınan bu karar öncesi yurt ücretlerini ödeyen öğrencilerin paraları da iade edilecek.

Elazığ'da eğitim veren Fırat Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri haricinde sömestr tatili 24 Şubat 2020 tarihine kadar uzatılmıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >