Bakan Akar, TSK'nın komuta kademesiyle Suriye sınırında

Hulusi Akar, Suriye sınırında
Hulusi Akar, Suriye sınırında

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Karargah'ta yapılan kısa durum değerlendirmesinin ardından, TSK’nın komuta kademesiyle Suriye sınırına gitti. İdlib saldırısına ilişkin açıklama yapan Akar, 'gerekenin yapılacağını' söyledi. Öte yandan, Suriye'nin Ayn el Arap bölgesinde bugün yapılması planlanan Türk-Rus ortak devriyesi iptal edildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'deki saldırıya ilişkin gerekenlerin yapıldığından kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini bildirdi.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay'a geldi.

Havalimanında İkinci Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar ve TSK Komuta Kademesi, helikopterle sınır hattındaki birliklere gitti.

Akar, İdlib'deki saldırıya ilişkin soru üzerine, "Aziz milletimizin, gerekenlerin yapıldığından, yapılacağından şüphesi olmasın" dedi.

Sıfır noktasında açıklama

Ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki faaliyetlerinin yönetildiği Harekat Merkezi’ne gelen Bakan Akar ve TSK Komuta kademesi, burada sınır birliklerinin komutanları ile bir araya geldi.

İlgili kurum temsilcilerinin de yer aldığı temsilcilerinin de yer aldığı kritik öneme sahip toplantıda ayrıntılı brifing alan Akar, gerekli talimatları verdi.

Akar ve Komutanların bölgedeki incelemeleri sürüyor.

Türk-Rus ortak devriyesi iptal edildi

Suriye'nin Ayn el Arap bölgesinde bugün yapılması planlanan Türk-Rus ortak devriyesi iptal edildi.

Ne olmuştu?

İdlib'de Esed rejiminin düzenlediği saldırıda 4 askerimiz şehit olmuş, biri ağır 9 askerimiz yaralanmıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >