Bali Adası, eylülde yabancı turist kabul edecek

Bali adası
Bali adası

Endonezya'nın en ünlü adası Bali, yabancı turistler için kapılarını 11 Eylül'den itibaren açacak.

Endonezya'nın turistik adası Bali, yabancı turistler için kapılarını eylülde açacak. Bali Valisi Wayan Koster, yaptığı açıklamada, koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında normalleşme sürecinde yabancı turistlerin bölgeye girişine 11 Eylül itibarıyla izin vermeyi planladıklarını belirtti.

Koster, tüm ülkelerden turistlerin kabul edilip edilmeyeceği veya girişte kısıtlama olup olmayacağı konusunda şu an için bir kararlarının bulunmadığını ifade etti.

Yerli turistler 31 Temmuz'da kabul edilecek

Normalleşme sürecinde 9 Temmuz’da açılacak turistik alanların sadece bölge halkına hizmet vereceğini kaydeden Koster, ülkenin diğer bölgelerinden yerli turistleri de 31 Temmuz’da kabul edecekleri bilgisini paylaştı.

Koster, salgınla mücadele ve toplum sağlığını koruma amacıyla kademeli olarak açılma çalışması içinde olduklarını bildirdi.

Bali'de COVID-19 vakaları

Bu arada son haftalarda COVID-19 vakalarında artışın görüldüğü Bali’de, vaka sayısı 1900’e, hayatını kaybedenlerin sayısı 23’e ulaştı. Bugüne kadar 64 bin 958 vakanın tespit edildiği ülke genelinde ölü sayısı 3 bin 241’e çıktı, iyileşen hasta sayısı da 29 bin 919 olarak kayda geçti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >