20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Barış Pınarı Harekatı'nda 6. gün: 550 terörist etkisiz hale getirildi

MSB: Barış Pınarı Harekatı'nda 550 terörist etkisiz hale getirildi.
MSB: Barış Pınarı Harekatı'nda 550 terörist etkisiz hale getirildi.

Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda YPG/PKK terör örgütüne karşı yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı altıncı gününde devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Türk askerlerinin başarılı operasyonları sonucunda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 550'ye yükseldiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı ayrıca Tel Abyad ve Resulayn da dahil 56 köyün terörden temizlendiğini açıkladı.

İlginizi çekebilirYPG, DEAŞ'lı teröristlerin kaçması için kampta yangın çıkardı
İlginizi çekebilirTel Abyad'da kontrol sağlandı

Tel Abyad'dan çatışma sesleri ve dumanlar yükseliyor. Barış Pınarı Harekatı'nın 5. gününde Mehmetçik ve Suriye Milli Ordusu'nun Fırat'ın doğusundaki operasyonları sürüyor. Büyük harekat kapmasında şimdiye kadar 480 terörist etkisiz hale getirildi.
Video: Ahmet Zarifoğlu
GZT.com ve TVNET ekipleri sınırın sıfır noktasında yani Akçakale'de, Barış Pınarı Harekatı'nı sizler için takip ediyor ve anlık olarak haberleri paylaşıyor. Ümmü Gülsüm Durmuş, çelik bareti ve yeleğiyle çatışma bölgesinden videolar paylaşırken, edinilen son bilgileri de GZT takipçilerine iletiyor. Şanlıurfa Akçakale ilçesindeki vatandaşlar operasyon hakkında ne düşünüyor? Hep birlikte göz atalım...
Video: Ahmet Zarifoğlu

İLGİLİ HABERLER