Barış Pınarı Harekatı'nda bir askerimiz şehit oldu

Arşiv
Arşiv

Dün Barış Pınarı Harekatı bölgesinde meydana gelen araç kazasında ağır yaralanan ve hastanede tedavisine sürerken bir askerin şehit olduğu açıklandı. Bakan Akar Twitter'dan başsağlığı mesajı paylaştı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde, dün araç kazası olduğu ifade edildi.

Araç kazasında ağır yaralanan askerin, sevk edildiği hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu kaydedilen açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadeleri kullanıldı.

Bakan Akar başsağlığı ve sabır diledi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar paylaştığı mesajda, "Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim." ifadesini kullandı.

İlginizi çekebilirBarış Pınarı Harekat bölgesinde bir askerimiz şehit oldu

İsmail Halis ve Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar'ın ortak sunumuyla GZT mecralarında yayınlanan Güvenli Bölge programında, Barış Pınarı Harekatı'nın devam etme ihtimali değerlendirildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD ve Rusya'ya bir hatırlatmada çağrıda bulunmuştu. 'Gerekli şartlar yerine getirilmezse Barış Pınarı Harekatı'nı yeniden başlatırız.' açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklama için Mete Yarar, 'Dışişleri tarafından bir kaç defa tekrarlandı. Daha önce tonu daha düşük olarak yapıldı. Dışişleri Bakanlığı'ndan bu açıklama yapılması işin uluslararası boyutunun lanse edilmesi anlamında çok önemli.' şeklinde ifade etti.

Video: Ahmet Zarifoğlu