Batman ve Şırnak'da askeri tesislere saldırı girişiminde bulunuldu

Saldırılarda herhangi bir zayiat olmadığı belirtildi
Saldırılarda herhangi bir zayiat olmadığı belirtildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Batman'daki İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığı ile Şırnak'taki 23'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'na maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulduğunu duyurdu. Bakanlık "Saldırıda herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmemiştir" açıklamasında bulundu.

Batman Valiliği'nden yapılan açıklamada, kentteki bir askeri tesise saat 23.10 sularında üç maket uçak ile saldırı girişiminde bulunulduğu bildirildi.

Açıklamada, "Maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zayiat yoktur" ifadelerine yer verildi.

MSB'den açıklama

Batman’daki İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığımız ile Şırnak’taki 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığımıza maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuş, birlik personelimizin dikkati ve alınan tedbirler sayesinde herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmemiştir.

Diyarbakır'da da saldırı düzenlenmişti

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan 8. Ana Jet Üssü'ne de saldırı düzenlenmişti. Saldırıyla ilgili açıklama yapa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir askeri tesise iki maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zayiat yoktur" ifadelerini kullanmıştı.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >