Bazı yetenekler sadece keşfedilmeyi bekler! 11 yaşında bir ressam: Waris Karim

Waris Karim
Waris Karim

Henüz 11 yaşında olan Waris Karim, yaptığı eserler ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Bazı yetenekler gün yüzüne çıkabilmek için sadece keşfedilmeyi bekler. Örneğin çok yetenekli bir yazar olabilmeniz, yazılarınızdaki farklılığın keşfedilmesi ile mümkündür. Ya da iyi bir oyuncu olabilmenizin temeli, yaptığınız komikliklerin altında taklitten öte bir tiyatral yeteneğin olduğunun fark edilmesiyle mümkün olacaktır.

Eğer bu tarz bir şansa sahip çocuklardan iseniz, aileniz tarafından eğitiminiz de bu yönde ilerlettirilir. Nitekim, günümüzün birçok önemli kalemi ve oyuncusu, çok küçük yaşlarda ailelerinin kendilerindeki yeteneği keşfetmesiyle şimdiki alanlarında profesyonel olarak ilerlemeye başlamıştır.

Karim'de bu çocuklardan sadece biri. Henüz 11 yaşında olan Karim için resim çizmek diğer yaşıtlarına farkla oldukça profesyonel bir iş.

6 yaşından beri resim yapan, 8 yaşından bu yana da ressamlıktan para kazanan Karim'in kara kalemle çizdiği portreler görenleri hayran bırakıyor. Karim, tarzını "hiperrealizm" olarak tanımlıyor. Onun resimlerinde her bir detay, aslına bire bir uygun şekilde yer alıyor. Nitekim bazı portrelerinin boyutu, kendi yüzünden bile büyük konumda yer alıyor.

İşte Karim'in çalışmalarından bazıları...

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >