Beden dili uzmanları bu fotoğrafı analiz etti: Obama yorgun ve umutsuz, Trump çekingen

ABD Başkanı Obama ve başkanlık seçiminin galibi Trump’ın Beyaz Saray’daki buluşmasını inceleyen beden dili uzmanları ilginç saptamalarda bulundu.

Donald Trump, Başkan Barack Obama'yla Beyaz Saray'da bir araya geldi. Ziyaret sırasında iki liderin ilginç yüz ifadeleri fotoğraflarla kayıtlara geçti. Her iki liderinde duruşlarını ve yüz ifadelerini beden dili uzmanları analiz etti ve ilginç saptamalarda bulundu.

- İşte beden dili uzmanlarının Obama Trump yorumları:

- Obama aşırı derecede yorgun ve umutsuz haldeyken- Trump çekingen, biraz da korkmuş haldeydi.- Her ikisinin oturuşu da alfa pozisyonundaydı, “Ben bir erkeğim” der gibiydi.- Obama'nın bacakları daha ayrıktı, yani “En üstte hala ben varım” diyordu.- Trump'ın elleri aşağıya doğruydu, yeni öğrendiği bir durum nedeniyle belirsizlik içindeydi.- Seçimden önce Trump Obama'yı "tarihteki en kötü başkan" olarak tanımlarken Obama da Cumhuriyetçi adayın Beyaz Saray'a uygun olmadığını ifade etmişti.


Trump, Hawaii doğumlu Obama'nın doğum sertifikasının meşruiyetini sürekli olarak sorgulamış, Obama ise bu yüzden Trump ile dalga geçmişti.

İkili Oval Ofis'te bir saatten uzun süren görüşmelerinin ardından basının karşısına geçtiklerinde birbirlerine yönelik açıklamalarını geride bırakıp birlik mesajları vermeye çalıştı.